2.el MSI RX570 Armor alınır mı?

TehSparrow

Hectopat
2. el MSI RX570 Armor almayı düşünüyorum. Sıcaklığı 5 dakikada 82 dereceye çıkmış. Sizce bir sorun olur mu? 2. el piyasasında başka 2 fanlı RX570 bulamadım o yüzden bu kart benim için değerli.

RX 570'mi kullandınız peki?
Yok hayır RX 590 modelini kullanıyorum. Açıkçası XFX markasını veya AMD kartlarını kötülemek için yorumda bulunmak istemedim sakın yanlış anlaşılmasın. Sonuçta teknoloji şans işidir en sorunsuz denilen üründe bile sorun çıkabilir. Yani bir ürünü alırken ne kadar sorunsuz diye tabir de edilse sorun çıkma ihtimalini göz önünde bulundurularak alınması gerek diye düşünüyorum.

Yok hayır RX 590 modelini kullanıyorum. Açıkçası XFX markasını veya AMD kartlarını kötülemek için yorumda bulunmak istemedim sakın yanlış anlaşılmasın. Sonuçta teknoloji şans işidir en sorunsuz denilen üründe bile sorun çıkabilir. Yani bir ürünü alırken ne kadar sorunsuz diye tabir de edilse sorun çıkma ihtimalini göz önünde bulundurularak alınması gerek diye düşünüyorum.
XFX genel olarak kaliteli bir markadır ben marka adına konuştum. RX 590'da ne yaşadınız bilmiyorum, bu yüzden bir şey demeyeceğim fakat MSI, Asus gibi firmalarda bile bir sürü sorunla karşılaşıyoruz. MSI'ın Armor kartlarında ısınma sorunu var. Asus'un TUF serisi ekran kartları da yenilenmeden önce berbat haldeydi. Özellikle 5700XT'nin bellekleri aşırı ısınıyordu. EVO ismiyle yenileyerek güzel iş yaptılar, yani diyeceğim şudur ki her markada sıkıntı var. Ben de genel olarak konuştum. Fiyatı da makul olduğu için önerdim. Tabii bu demek değildir ki XFX bir Asus, MSI ya da Gigabyte kadar kaliteli bir markadır diye.

Daha fazla 1 kuruş bile ekleyecek bütçem yok maalesef. Ben de isterdim sıfır almayı fakat şu anlık öyle bir opsiyonum yok. Kartın genel olarak performansını sormak istedim.

Daha fazla 1 kuruş bile ekleyecek bütçem yok maalesef. Ben de isterdim sıfır almayı fakat şu anlık öyle bir opsiyonum yok. Kartın genel olarak performansını sormak istedim.
Performans olarak sorun yaşamazsın, ama o kart ısınır. Sıfırı bile biraz ısınıyor çünkü, karar senin ben olsam almazdım.

XFX genel olarak kaliteli bir markadır ben marka adına konuştum. RX 590'da ne yaşadınız bilmiyorum, bu yüzden bir şey demeyeceğim fakat MSI, Asus gibi firmalarda bile bir sürü sorunla karşılaşıyoruz. MSI'ın Armor kartlarında ısınma sorunu var. Asus'un TUF serisi ekran kartları da yenilenmeden önce berbat haldeydi. Özellikle 5700XT'nin bellekleri aşırı ısınıyordu. EVO ismiyle yenileyerek güzel iş yaptılar, yani diyeceğim şudur ki her markada sıkıntı var. Ben de genel olarak konuştum. Fiyatı da makul olduğu için önerdim. Tabii bu demek değildir ki XFX bir Asus, MSI ya da Gigabyte kadar kaliteli bir markadır diye.
Aslında genel olarak AMD kartlarda yaşanan WattMan ve siyah ekran sorunlarını yaşadım. Ve resmen kart alev topuna dönüşüyordu. 4 adet fanlı önü mesh panel olan kasa içerisinde 89 dereceyi görmüştü. Kullandığım kartın "sorunlu" ve "dandik" olduğunu belirtip sen nasıl laf edersin diyenleri bile gördüm forum içerisinde. Bu sorunlardan sonra AMD kartlardan da soğudum açıkçası. Ha bu demek değildir ki AMD kartlar kötüdür. Kart yorumlamasına girmiyorum artık. Yani bu yaşadığım sıkıntıları bile dile getirince birçok AMD "fanboy" tarafından linç girişimi başlıyor. :) Belki sizde laf edersiniz.
Yani bütçenizde fazla değil. RX 570 kartın genel olarak performansı iyidir. Fakat Armor serisinin ısınma sorunu olduğunu duydum. Kullanan birkaç arkadaşım var. Kötü hava akışlı bir kasa içerisinde çok rahat 80-85 dereceleri gördüklerini söylediler. Fakat benim tavsiyem ile undervolt ve fan ayarı yaparak 70-75 derece civarında kullanıyorlar. Tercih sizin. İkinci el olarak alacaksınız o yüzden dikkat edin.

Geri
Yukarı