2.el MSI RX570 Armor alınır mı?

TehSparrow

Hectopat
2. el MSI RX570 Armor almayı düşünüyorum. Sıcaklığı 5 dakikada 82 dereceye çıkmış. Sizce bir sorun olur mu? 2. el piyasasında başka 2 fanlı RX570 bulamadım o yüzden bu kart benim için değerli.

Aslında genel olarak AMD kartlarda yaşanan WattMan ve siyah ekran sorunlarını yaşadım. Ve resmen kart alev topuna dönüşüyordu. 4 adet fanlı önü mesh panel olan kasa içerisinde 89 dereceyi görmüştü. Kullandığım kartın "sorunlu" ve "dandik" olduğunu belirtip sen nasıl laf edersin diyenleri bile gördüm forum içerisinde. Bu sorunlardan sonra AMD kartlardan da soğudum açıkçası. Ha bu demek değildir ki AMD kartlar kötüdür. Kart yorumlamasına girmiyorum artık. Yani bu yaşadığım sıkıntıları bile dile getirince birçok AMD "fanboy" tarafından linç girişimi başlıyor. :) Belki sizde laf edersiniz.

Yani bütçenizde fazla değil. RX 570 kartın genel olarak performansı iyidir. Fakat Armor serisinin ısınma sorunu olduğunu duydum. Kullanan birkaç arkadaşım var. Kötü hava akışlı bir kasa içerisinde çok rahat 80-85 dereceleri gördüklerini söylediler. Fakat benim tavsiyem ile undervolt ve fan ayarı yaparak 70-75 derece civarında kullanıyorlar. Tercih sizin. İkinci el olarak alacaksınız o yüzden dikkat edin.
Ben fan boy değilim, model karşılaştırırım marka değil. Evet WattMan kadar kanser bir sorun da yok. Sadece XFX beni üzdü demenizden ötürü yazdım üstteki yazıyı.

RX 570 maalesef çok pahalandı. O fiyata 1050 Ti bulabilirsiniz sanırım. Armor serisi hem ısınma sıkıntılı hem de RX 570'te 2. ellerin neredeyse hepsi mining çıkması.

RX 570 maalesef çok pahalandı. O fiyata 1050 Ti bulabilirsiniz sanırım. Armor serisi hem ısınma sıkıntılı hem de RX 570'te 2. ellerin neredeyse hepsi mining çıkması.

Sağolsun bazı gereksiz insanlar 1050 Ti kartını gereksiz fazla övdüğü için insanımız RX570 gibi güçlü bir karttan yaklaşık 200TL fazla satıyorlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı