2. el piyasası berbat

Görünürde bahar gibi yenilecek, üretim hedeflerine bakılırsa. Bir yıl boyunca parçasız, stoksuz kalınacağını pek sanmıyorum. Bu işten nemalanan yüz binlerce kuruluş var. Stok sorunu sadece Türkiye'de yok.

İnşallah gelir ama ben artık yurt dışından almaya özen gösteriyorum. Benim yurt dışında yaşayan kuzenim var; ona parayı veriyorum. Hem daha ucuz, hemen gönderiyor istediğimi.

Bizim arkadaş GTX 750 Ti 970 liraya sattı PUBG Mobile oynatıyor diye.

750 Ti ile 1050 Ti Türkiye'de keriz silkelemeye elverişli en popüler iki modeldir. "Ti" eklentisini gören bu kartlara RTX 3090 muamelesi yapıyor çünkü.

750 Ti ile 1050 Ti Türkiye'de keriz silkelemeye elverişli en popüler iki modeldir. "Ti" eklentisini gören bu kartlara RTX 3090 muamelesi yapıyor çünkü.

Vallahi kadeşim ben anlamadın millet derdi resmen cahillik arkadaş GTX 950 PUBG Mobile açmaz diyor alınmaz deyip indirim istedi ya nasıl küfür ettim.

Vallahi ayıp bir şey ama artık ben letgo, da ölücüleri fırsatçıları trollüyorum sahte ilanlar ile telefon no ise aralarından sinir olduğum bir adam kurban oluyor.

Bizim insanımız affedersiniz ama m*l ( herkes için konuşmuyorum ). Adam İ3 10. nesil işlemciyi kullanıp 50 - 100₺ kâr koyup ( sıfırı 780₺ civarı ) satmaya çalışıyor.

Halbuki 400 TL civarına falan koysalar GTX 750 Ti'ı ucuza ikinci el toplamak isteyen, sadece CS, Valorant oynayanlar için nimet.

Zaten GT1030 GTX 750 Ti RX 460 olayı bu ucuz fiyata oyun oynamak ben 4 yıl GTX 750 Ti kullandım ve memun kaldım ama millet hiç utanmadan bir GTX 750 Ti 900 lirayalara satabiliriyor.
Bizim insanımız affedersiniz ama m*l ( herkes için konuşmuyorum ). Adam i3 10. nesil işlemciyi kullanıp 50 - 100₺ kâr koyup ( sıfırı 780₺ civarı ) satmaya çalışıyor.

Aslında ikinci el ne demek kullandığım ürünü fiyatını biraz altalara çekerek satmak.

Adam Rx 590'ı 2800 ilana koymuş bir sene önce 144 HZ garantili sistemimi 2.el olarak 2700 liraya aldım içinde RX 570 var bu dönemde herkes çakal olmuş.
Tek çaresi ilan koymayı paralı yapacaklar yoksa keyfe keder koyulan ilanlar piyasayı darmaduman eder.

Halbuki 400 TL civarına falan koysalar GTX 750Tİ 'ı ucuza ikinci el toplamak isteyen, sadece CS, Valorant oynayanlar için nimet.

O kartın sahibi ben olsam bu fiyattan satardım. Olması gereken bu çünkü. Nisan ayında 5500 XT 8 GB aldım verdiğim para 1750 TL civarıydı yanında AMD 500-600 TL değerinde hediyeler veriyordu. Oyunlar, 3 aylık Xbox Game Pass falan. O zamanlar bakıyorum 2000 TL'ye RX 580 alanlar mı ararsın, 1600 TL verip Vatan'dan 1050 Ti alanlar mı. Sorun şurada insanlar kartın ismine ve daha çok kullanılana para veriyor. Şu mining dönemini saymazsak ikinci el piyasasında tarihi eser kartların bile pahalı satılmasının asıl nedeni bu. Akıllarında kalmış modeller dışında alternatif bilmiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı