2. el PS3 alırken nelere dikkat edilmeli?

Calvinmibe

Hectopat
Öncelikle dikkat etmem gereken neler var? Yani şunu yap şunu yapma dedikleriniz.
  • Slim ve superslım farkı nedir?
  • Hala Online oyun oynanabiliyor mu?
  • PS Plus sistemi PS3'te var mı?
  • Bozulma riski var mıdır? Slim kasa alacağım sanırım.
Sorularım bunlar cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online oynayan bir kitle kalmadı diye düşünüyorum, ne de olsa yılların konsolu, kaç kişi hala kullanıyor ki sanki.
İkinci el alacağınızı söylemişsiniz, yani zaten yıllarca kullanılmış bir sistem gelecek elinize, büyük ihtimalle beklemediğiniz bir zamanda bozulacaktır.

Buradan bakabilirsin.

Aradağınız soruların cevaplarını detaylıca blogumda bulabilirsiniz:

Ama kısaca cevap verecek olursam;
1-Slim de otomatik CD sürücüsü var, super Slim de kızaklı. Slim model biraz daha büyük ve ağır. Slim'in işlemcisinin nanometre değeri daha düşük yani daha güçük güç tüketimi, daha az ısınma, daha az fan sesi(aşırı fark yok).

2-bazı oyunlarda evet bazı oyunlarda hayır.

3-var. Pek kullanışlı değil.

4-eski bir konsol olduğunu varsayarsak evet. Ama temiz alırsanız ve düzgün kullanırsanız götürür diye düşünüyorum. Ben en çok bozulan fat kasayı uzun süre kullandım (ikinci eldi).

Onun dışında cihazın açılmamış olmasına dikkat edin. Cihazda bir etiket olur cihazın açılıp açılmadığını anlamak için. Etiket söküldüğünde üstünde "sold" yazıları çıkar. Oradan anlayabilirsiniz. Ama cihaz kırılmışsa içine çip takılmak için açılmış olabilir. Onun dışında girişleri kontrol edin özellikle HDMI, güç ve USB. Cihazın Wi-Fi'sini, CD sürücüsünü, oyun performansını, çok ısınma ya da ses yapıp yapmadığını kontrol edin.

Geri
Yukarı