2.el satılan üründe arıza oluşması

Sabnerto

Hectopat
Makaleler
2
Geçen hafta çarşamba elimdeki laptopu, elden sattım. Üründe herhangi bir sorun yoktu, hatta evime kadar davet ettim, istedikleri testi yapacaklarını söyledim. Evime geldiler testten anlamadıklarını, sözüme güvendiklerini söyleyip alıp gittiler. Bu arada laptop ekranı açıktı ve hiçbir sorun yoktu. Bugün arkadaş bana video atmış ve ekranda çizgiler oluştuğunu anlatmış. Bende yardımcı olmak amaçlı görüntülü konuşarak yapmaya çalıştım fakat ekran kartında arıza olduğunu anladım. Fakat ben çok net hatasız verdim, hata ihtimali yoktu. Şimdi arkadaşa garantiye yollayabileceğimizi söyledim fakat garanti karşılamadığı takdirde nasıl bir yol izlemeliyim? Ben sağlam verdim ve bana 5 gün sonra söyledi.

Geçen hafta çarşamba elimdeki laptopu, elden sattım. Üründe herhangi bir sorun yoktu, hatta evime kadar davet ettim, istedikleri testi yapacaklarını söyledim. Evime geldiler testten anlamadıklarını, sözüme güvendiklerini söyleyip alıp gittiler. Bu arada laptop ekranı açıktı ve hiçbir sorun yoktu. Bugün arkadaş bana video atmış ve ekranda çizgiler oluştuğunu anlatmış. Bende yardımcı olmak amaçlı görüntülü konuşarak yapmaya çalıştım fakat ekran kartında arıza olduğunu anladım. Fakat ben çok net hatasız verdim, hata ihtimali yoktu. Şimdi arkadaşa garantiye yollayabileceğimizi söyledim fakat garanti karşılamadığı takdirde nasıl bir yol izlemeliyim? Ben sağlam verdim ve bana 5 gün sonra söyledi.

Niyetleri sizi kandırmak hocam yani testlere bile güveniyoruz demeleri her şeyi açıklıyor.

Niyetleri sizi kandırmak hocam yani testlere bile güveniyoruz demeleri her şeyi açıklıyor.

Çok temiz yüzlü insanlardı, açıkçası test yapabilirsiniz istediğiniz gibi dedim. Üstelik laptop GP66 11ug çok uyguna sattığımı düşünüyorum. Uzaktan geldikleri içinde indirim yaptım. Arıza olan kartta 3070 ekran kartı. Discrete modda vermiştim, hiçbir hata yoktu.

Çok temiz yüzlü insanlardı, açıkçası test yapabilirsiniz istediğiniz gibi dedim. Üstelik laptop GP66 11ug çok uyguna sattığımı düşünüyorum. Uzaktan geldikleri içinde indirim yaptım. Arıza olan kartta 3070 ekran kartı. Discrete modda vermiştim, hiçbir hata yoktu.

Hiçbir sorunu olmadan verdiniz 5 gün sonra bozulmuş hocam sizlik bir sorun yoktur bence.

Sizlik bir durum yok elektronik işi şans işi. Garantiden olumsuz bir durum çıkarsa onların problemi siz mağaza değilsiniz satış sonrası garanti vermiyorsunuz. Ayrıca içinden parça alıp size geri veriyor olabilirler ki arıza varsa da alırken kontrol etmeliydiler. Kısacası sorumluluk almayın.

Almayın hocam test yaptırmaması biraz ilginç çünkü içini açmış olabilirler diye düşünüyorum. Yani uzun lafın kısası galiba parça değiştirip sana yeniden veriyorlar **diye düşünüyorum**.
MSİ yi 6 ay önce aradığımda arkasını açabileceğimi söylediler, bende ssd ekledim ve temizlik yaptım . İşin sıkıntı yanı serviste , garantidışı diyebilir. Parça değişikliğini anlarlar herhalde.

Ürünü garantiye yollasınlar. Eğer kullanıcı hatası yoksa yapılır. Kullanıcı hatası varsa siz ürünü sağlam verdiğiniz için alan kişinin sorumluluğu. Eski bilgisayarımı ince bir çantada taşıdığım için ekranda çizgiler oluşmuştu.

Geri
Yukarı