2. El dolandırıcılık

Cidden yazık ülkenin haline. Adalete bile başvurmak hiçbir işe yaramıyorsa ne diyebilirimki artık. Resmen haklı olmamamıza rağmen haksız durumuna düşeriz bu gidişle.
inan korktum biliyor musun giderken dedim ki ulan şimdi ben bu adamı davaya veriyorum ama yine benden bir şeyler çıkar mı yani suçlu benmişim gibi durur mu diye korkarak bu işi yaptım..
Cidden yazık ülkenin haline. Adalete bile başvurmak hiçbir işe yaramıyorsa ne diyebilirimki artık. Resmen haklı olmamamıza rağmen haksız durumuna düşeriz bu gidişle.
inan korktum biliyor musun giderken dedim ki ulan şimdi ben bu adamı davaya veriyorum ama yine benden bir şeyler çıkar mı yani suçlu benmişim gibi durur mu diye korkarak bu işi yaptım.
Şu durumda yapacak bir şey olmayan adaletimizi beklemek zorundayız ki ben umursayacaklarını bile sanmıyorum geçenlerde bisikletim çalındı kamera görüntüsü vs her şey var adam evimize girip alıyor bodrumdan, polis geldi şikayetinizi alırız ama yapacağımız bir şey yok dediler ve gittiler. Sizinde durumunuz benzer olabilir :(
evet bende öyle düşünüyorum. sistemi bu halde satabilirim belki düşükte olsa eskide olsa xeon işlemci ile biraz iyi bir ekran kartı ama ... ...

İnan korktum biliyor musun giderken dedim ki ulan şimdi ben bu adamı davaya veriyorum ama yine benden bir şeyler çıkar mı yani suçlu benmişim gibi durur mu diye korkarak bu işi yaptım.

Adalet sistemi bile adaleti sağlayamazken kadınların şiddet görmesi öldürülmesi çok normal olmaya başlayacak ülkemizde. Kadına şiddet uygulayan değil öldüren değil kadını koruyan birinin ceza alması çok vahim bir durumda olduğumuzun göstergesidir.

Adalet sistemi bile adaleti sağlayamazken kadınların şiddet görmesi öldürülmesi çok normal olmaya başlayacak ülkemizde. Kadına şiddet uygulayan değil öldüren değil kadını koruyan birinin ceza alması çok vahim bir durumda olduğumuzun göstergesidir.
Ne yazık ki öyle adalet binasın da bile insanlara bakarken açtıkları davaların yetersiz delil denilip kapatıldığı ve bunu çok sonradan öğrenen kişiler gördüm. İnsanlığın ölmemesi gereken bir ülkedeyiz diye düşünüyordum hep. Şimdi başka ülkelerde yaşama hayali kurmaya başladım ... bu üzücü bir durum her şeyi ile .

Aldığınız ekran kartı neydi? Yakın bölgenizde benzer bir ekran kartı yok muydu?
Ben 50 TL pahalı olsun yakından olsun derim. Hep çevremdeki satıcılardan alırım.

Durum ne?
Bundan yaklaşık 1 ay önce açtığım artivgraphicscard adlı kişiden kendi adı: FERHAT KAÇAN olan kişinin bana karşı yaptığı dolandırıcılık olayının devamı şöyle oldu:

Savcılığa gittim dilekçe yazdım bu kişiye karşı ben şikayetçiyim dedim ve güzel şekilde bir şikayet metni ve olayları anlattım. Peki dediler ve soruşturma başlatıldı dediler iyi hoş 2 gün sonra işte elimdeki tüm delilleri onlara sundum yani tüm konuşmaları sundum Letgo'da kişi engelleyip adli soruşturmada yardım etti kişi hakkında ki tüm bilgileri paylaştı dava ile.

Peki 1 ay içinde ne oldu?

Hiçbir şey evet ne yazık ki adliyeye gittim dava hakkında şikayet daha doğrusu bilgi almak istedim aldığım cevap şu şekilde oldu:

OHO daha yeni açılmış (40 gün oldu neredeyse) işte 5 ay 1 yıl sürer şekilde bir cevap aldım. Şaşırdım dedim adamın 3 tane IBAN numarasını verdik normal numarasını verdik adı belli sanı belli Letgo'da mail numara her şeyini verdi nasıl 1 yıl sürüyor.

Ne yazık ki olay böyle kaldı beklemekten başka bir şey yok ve ekran kartım olmadığı için sistemimi bile açamıyorum. Birinden 6670 aldım ama o bile bozuk ne yazık ki tüm paramı da aldı öğrenci olduğum için ekran kartı alacak durumum da yok.

2. elden kendiniz gözünüzle görmedikten sonra alışveriş yapayın yoksa her türlü mağdursunuz isterseniz adamın adresi olsun elinizde 1 yıl gibi bir süre beklersiniz adam sizin paranızı yer gezer tozar.

Siz sadece mağdur olursunuz.

Geri
Yukarı