2. El dolandırıcılık

Criesley

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İlahiyat
Bundan yaklaşık 1 ay önce açtığım artivgraphicscard adlı kişiden kendi adı: FERHAT KAÇAN olan kişinin bana karşı yaptığı dolandırıcılık olayının devamı şöyle oldu:

Savcılığa gittim dilekçe yazdım bu kişiye karşı ben şikayetçiyim dedim ve güzel şekilde bir şikayet metni ve olayları anlattım. Peki dediler ve soruşturma başlatıldı dediler iyi hoş 2 gün sonra işte elimdeki tüm delilleri onlara sundum yani tüm konuşmaları sundum Letgo'da kişi engelleyip adli soruşturmada yardım etti kişi hakkında ki tüm bilgileri paylaştı dava ile.

Peki 1 ay içinde ne oldu?

Hiçbir şey evet ne yazık ki adliyeye gittim dava hakkında şikayet daha doğrusu bilgi almak istedim aldığım cevap şu şekilde oldu:

OHO daha yeni açılmış (40 gün oldu neredeyse) işte 5 ay 1 yıl sürer şekilde bir cevap aldım. Şaşırdım dedim adamın 3 tane IBAN numarasını verdik normal numarasını verdik adı belli sanı belli Letgo'da mail numara her şeyini verdi nasıl 1 yıl sürüyor.

Ne yazık ki olay böyle kaldı beklemekten başka bir şey yok ve ekran kartım olmadığı için sistemimi bile açamıyorum. Birinden 6670 aldım ama o bile bozuk ne yazık ki tüm paramı da aldı öğrenci olduğum için ekran kartı alacak durumum da yok.

2. elden kendiniz gözünüzle görmedikten sonra alışveriş yapayın yoksa her türlü mağdursunuz isterseniz adamın adresi olsun elinizde 1 yıl gibi bir süre beklersiniz adam sizin paranızı yer gezer tozar.

Siz sadece mağdur olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun öncelikle. Konuyu bilmediğim için soruyorum. Ekran kartı mı aldınız ?
RX 580 aldım ya.
Cidden ayıp be. Türkiye'nin adaletini ve insanlarına güvenilirliğini gösteren bir yazı daha.
Artık yok ya güven yani korku var artık onun yerine gözümle görüp elimle ellemedikçe almak istemiyorum.

Bende bugün Letgo'dan satış yaptım ürünü kargoya verdim ve adam IBAN'a parayı yolladı 400TL yi.
Herkes senin benim gibi değil ki.
Gözümle görüp elimle ellediğim halde dolandırıldım hocam. En az 1 2 gün kullanmak gerekiyor. Bu da mümkün değil.
bundan önce 3 adet kart aldım 3ündede sorun olmadı ama işte bu sefer olan yani elimde açık adres bile var ama bir şey yapmıyorlar gidip evinden almıyorlar adamı yani sizden şikayetçiler diye ...

Geri
Yukarı