2 .el sistem alırken nelere dikkat edilmeli?

Sslonalkrp

Hectopat
Öncelikle merhaba. 2.el APU sistem almayı düşünüyorum sistem zaten 4 aylık çok yorulduğunu düşünmüyorum ama yine de bir sorunu var mı diye emin olmak istiyorum. Hangi programları indirip bakmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4700'e düştü hocam bir de parayı gönderirken açıklamaya 2.el bilgisayar parası yazarım sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Hocam siz parayı attıgınız an para adamın hesabına gider, bir daha geri alma imkanın olmaz; dedigim gibi dolandırılma ihtimalin var, Param Güvende ile al.

Hocam alıcıyı koruyan ama satıcıya yararı olmayan bir sistem olduğu için kabul etmiyor.

En güvenli şekilde nasıl alırım? Antep'e gitmeden.

Ben antepdeyim, bana yakın konumda kargoya verecekse gidip verene kadar bekleyebilirim.

Bizim ülkemiz de ikinci el çöp bile alınmaz hocam bence bütçenizi biraz daha yükseltin sıfır almaya çalışın. Test falan hikaye. Testten sorunsuz geçen donanım eve gelip sistemi kurduktan sonra oyun açıldığı an cortlayabiliyor. Çok yaşadım bu durumu. Ekran kartı aldım test ettim sorunsuzdu eve geldim oyun açtım çizgi vermeye başladı. Anakart aldım sorunsuz diye eve geldim RAM slotlarından 2 tanesi bir anda bozuldu RAM'leri görmemeye başladı. Çok sıkıntı ikinci el. Bizim insanımız bir ürünü düzgün kullanmadığı için çabuk bozuluyor. Paranızı riske atmayın derim. Bende şimdi kendime bir ilke edindim kolay kolay ikinci el bir şey almayacağım artık biraz daha üzerine para ekleyip sıfır adıma faturalı alıp kullanacağım. İkinci elden çok başım ağrıdı.

Bizim ülkemiz de ikinci el çöp bile alınmaz hocam bence bütçenizi biraz daha yükseltin sıfır almaya çalışın. Test falan hikaye. Testten sorunsuz geçen donanım eve gelip sistemi kurduktan sonra oyun açıldığı an cortlayabiliyor. Çok yaşadım bu durumu. Ekran kartı aldım test ettim sorunsuzdu eve geldim oyun açtım çizgi vermeye başladı. Anakart aldım sorunsuz diye eve geldim RAM slotlarından 2 tanesi bir anda bozuldu RAM'leri görmemeye başladı. Çok sıkıntı ikinci el. Bizim insanımız bir ürünü düzgün kullanmadığı için çabuk bozuluyor. Paranızı riske atmayın derim. Bende şimdi kendime bir ilke edindim kolay kolay ikinci el bir şey almayacağım artık biraz daha üzerine para ekleyip sıfır adıma faturalı alıp kullanacağım. İkinci elden çok başım ağrıdı.

Hocam gereken testleri yaptıgın takdirde 2. elde bir sıkıntı cıkmıyor; anakart orneginde her slotu denemediysen normal degil mi? Veya prizlerin topraklanma cıkısı yoksa senin elektrik sistemiyle bile alakası olabilir. Teknoloji işi şans işi.

Geri
Yukarı