2. el yurt dışı kayıtlı telefon alınır mı?

ensar durmaz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, telefon bakiyorum ve iPhone dusunuyorum. Malum sifir fiyatlar onbinlerce lira zamlandigi icin careyi 2. el telefonlarda buldum. Telefoncunun birinde 2. el iPhone 11 128 GB 88 pil 18k TL'ye satiliyordu, yaninda ise yurt dışı 12 Pro 94 pil ile 17500 TL idi. Yd kayit olunca ne gibi sorunlar cikar, ne sartlar altinda kullanirim ve ne yasarim? Bilgi verirseniz sevinirim herkese iyi gunler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata sıfır iPhone 11 bulursun. Pil sağlığı yanlış olabilir. FPPRO'da görmüştüm. Sağlığı yüksek göstermek için pil ile pil Flex'in arasına bir aparat koyuyorlar. İçini açtırıp bakabilirsin.

Yd cihazları açtırma ücreti ödemeden kullanabileceğiniz bir cihaz var idi bildiğim. Çok pahalı bir şey değildi. Bence alınabilir.

Merhaba, telefon bakiyorum ve iPhone dusunuyorum. Malum sifir fiyatlar onbinlerce lira zamlandigi icin careyi 2. el telefonlarda buldum. Telefoncunun birinde 2. el iPhone 11 128 GB 88 pil 18k TL'ye satiliyordu, yaninda ise yurt dışı 12 Pro 94 pil ile 17500 TL idi. Yd kayit olunca ne gibi sorunlar cikar, ne sartlar altinda kullanirim ve ne yasarim? Bilgi verirseniz sevinirim herkese iyi gunler.

Bir kere 11'e 18k TL verilmez. 12 Pro'ya gelince eğer kaydı yapılmış Amerika cihazı ise 1 yıl garantin olur. Amerika dışında bir cihaz ise garanti sadece aldığın yerdir. Yurt dışı 12 Pro eğer kaydı yapılmış ve temiz kullanılmışsa uygun fiyata bir cihaza sahip olursun ama ikinci elde Apple garantili bir cihaz kadar iyi fiyata elden çıkaramazsın. Garanti olayı da sıkıntılı olabilir.

Eski usul kayitli ise olabilir ama aksi takdirde pasaport kayitlidir. Ancak pasaport kayitli bir cihazi 3 yil kullanmak gerekiyor, dolayisiyla pasaport kayitli bir cihaz almak hem alan kisi icin hem satan kisi icin mantiksiz.

Soyle bir sey de var, eger yurt disi bir cihaz alacaksan kayit etmene degecek bir sey almalisin. Cunku 3 yil telefon degistiremeyeceksin. iPhone 11 3 yil keyif verecek bir cihaz degil. 12 ve ustu oneririm iPhone tarafinda.

Xiaomi ve OnePlus tarafinda ise IMEI Repair yapilan modellere bakilabilir, ornegin Mi 11 Ultra.

Mi 11 Ultra'nın arka kapağı açılıp, direnç denen parça değiştiriliyor - sökülüyor. Bu tip işlem gören cihazları kesinlikle önermiyorum.

OnePlus'ta da '9' serisinden sonra repair işi yalan oldu.
Temiz işlem yapılan cihazlar alınabilir. Önemli olan temizini bulmak. Ben de almam ama alan alıyor, ben önereyim, konu sahibi kendisi karar verir.

Geri
Yukarı