2 GB sistemde ne tür kodlamalar yapılabilir?

Hocam 2 gb ramle kullanırsanız sadece editör (VSC) + tarayıcı dahi kasıyor ya.
Arkasa başka bir şey dönmeyecekse python'u, node.js'yi vb. Rahatlıkla çalıştırabilir.
Benim PC az önce 4 GB'nin yarısını görmemeye başladı da, Allah sabır versin size.

Hocam 2 gb ramle kullanırsanız sadece editör (VSC) + tarayıcı dahi kasıyor ya.
Arkasa başka bir şey dönmeyecekse python'u, node.js'yi vb. Rahatlıkla çalıştırabilir.
Benim PC az önce 4 GB'nin yarısını görmemeye başladı da, Allah sabır versin size.
Ben yıllarca 2GB RAM ile kodlama öğrendim ve yaptım.
Şimdi RAM 6GB.

İşletim sisteminiz neydi? Ben Windows 10'u baz aldım. Çünkü node.js son sürüm 7 ile çalışmıyor.
O zamanlar Windows 10 kullanıyordum evet. Ayrıca Pentium vardı. Hala Pentium var ama o zaman HDD vardı şimdi SSD var bide fan bozukmuş o zaman biz bilmiyoduk 100 derecede çalışıyormuş sonra fan aldık hızlandı PC. Bide RAM aldım. Sonra bide SSD mis.

Linux sistem kurup low level gelistirme yaparsin.

VSCode + Go ogrenebilirsin. Go cok hizli compile ediliyor ( C/C++ a gore ), VSCode da fazla sistem kaynagi tuketmiyor.

Programlama gorunce otomatik Python oneren kitleye de alternatif bir insan olursun. Rust da dusunulebilir.

@bitwise Hocam Rust, C/C++ karşısında nasıl bir durumda olur sizce? Önümüzdeki dönemlerde rakibi olabilir mi? Rust hakkında ne düşünüyorsunuz?

@bitwise Hocam Rust, C/C++ karşısında nasıl bir durumda olur sizce? Önümüzdeki dönemlerde rakibi olabilir mi? Rust hakkında ne düşünüyorsunuz?

Discord yogun sunuculari Rust ile yeniden yazdi yakin donemde. Hem C/C++ performansina cok yakin, hem de modern. Ben Google'in Go ile basaramadigini Rust'in basardigini dusunuyorum.

Rust en cok "sevilen" dillerin basinda geliyor.

1638967929516.png

Bir kaç şey sormak istiyorum.Ben yazılım öğrenmek ve kodlama yapmak istiyorum ama ingilizcem ortalamada ve arayüzü türkçe yazılım proglamlama uygulamaları varmı? Ayrıca benim bir dizüstü bilgisayarım var sistemi intel Celeron(bukadar) intel Graphic(umarım doğru yazmışımdır) 2GB RAM var.Evet çok kötü ama 9 yıl boyunca bunla idare ediyirum.Ayrıca daha çok oyun proglamlamak istiyorum ve bunun için UnrealEngine bana güzel gözüküyor.Ayrıca için BluePrint sistemi var, çok güzel ama bende onu karşılayacak PC yok.

Geri
Yukarı