Python öğrenip ne yapılabilir?

DArkSamuray1652

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayar ve yazılıma meraklıyım dedim bir yerden başlayayim. İnternetten 1 saatlik Python dersi videosunu izliyorum. Şu anda sadece hello world yazdırabiliyorum videonun devamını izleyeceğim. Ama düşündüğüm şey ben bu Python dilini öğrenip ne yapacağım. Çünkü aklımda hiçbir proje yok ve bomboş geliyor o yüzden sanki boşuna öğreneceğim gibi geliyor. Beni aydınlatın. Bir de hangi yerden daha iyi öğrenebilirim? Önerileriniz varsa alabilirsem çok memnun kalırım.

Python öğrenme zorluğu çekenler için iyi başlangıç olabilir fakat dünyayı hala "C" Dilleri yönetiyor diyebiliriz :D

Yazılımcı bir tanıdığım var. Sorduğumda Python en iyisi olacağını söyledi bende ondan başladım.

Sana tavsiyem istediğin yerden başla ama video izleyip hello world yazarak öğreneceğin bir şey değil çok sıkılırsın bende senin gibi Python öğrenmeyi denedim ama çok sürmeden pes ettim onun yerine Unity ile C++ ile oyun yapmayı denedim ilk oyunum kötü olsa da C++ deneyimim olmuştu sonra yeni oyun projesi yeni oyun projesi derken C++ öğrenmiş oldum. çoğu yazılımcı Python der ama boşluğa hata veren bir yazılım programı gerçekten insanı çileden çıkartıyor.

Sana tavsiyem istediğin yerden başla ama video izleyip hello world yazarak öğreneceğin bir şey değil çok sıkılırsın bende senin gibi Python öğrenmeyi denedim ama çok sürmeden pes ettim onun yerine Unity ile C++ ile oyun yapmayı denedim ilk oyunum kötü olsa da C++ deneyimim olmuştu sonra yeni oyun projesi yeni oyun projesi derken C++ öğrenmiş oldum. Çoğu yazılımcı Python der ama boşluğa hata veren bir yazılım programı gerçekten insanı çileden çıkartıyor.

Oyun yapmaya da meraklıyımdır dediğiniz gibi C++ geçsem ne gibi şeyler yapabilirim?

Geri
Yukarı