2 Günlük Laptopun Aşırı Yavaş Olması

Öncelikle sisteme bir SSD upgrade şart. Daha sonra ise 4 GB bellek yetersiz. RAM upgrade şart.
SSD'nin çok daha hızlı olduğunu biliyorum. Ama bu kadar basit işlemler için bile SSD şart mı?
Bir de nereden baktınız bilmiyorum ama ben baktığımda FarCry 5 de en düşük ayarlarda 1280*720p çözünürlükte 30 FPS zor veriyor. Bu durumda kasması normal bence bilgisayarın.
Hocam oyunu 10 dk zor açması ve günlük kullanımda bile hantal olması normal mi? Öyle olsa harici ekran kartı neden koymuşlar?
Bilgisayarın açılması, oyunun açılması ve genel yavaşlık SSD olmamasından kaynaklı. Önce SSD sonra RAM takviyesi yapabilirsiniz.
SSD daha hızlı biliyorum ama küçük işlemlerde bile hantal. Bunun için SSD şart mı ki?

Bir de nereden baktınız bilmiyorum ama ben baktığımda FarCry 5 de en düşük ayarlarda 1280*720p çözünürlükte 30 FPS zor veriyor. Bu durumda kasması normal bence bilgisayarın.

AMD 530 olan bir sisteme 4000 lira vermekte yani. Laptop fiyatları inanılmaz derecede kazık ülkemizde.

Evet %100 oluyor
O zaman HDD sıkıntı yapıyor.
Arkadaşlar SSD iyi hoş donanımda. Olmazsa olmazda değil. Bu kadar donma olmaz HDD olsada.
Doğru diyorsunuz ama bazı bilgisayarlarda HDD gerçekten işkence ediyor insanı. Ben 16 GB RAM, yedinci nesil ve U serisi Intel Core i7 işlemcisi olan bir bilgisayar almıştım. Çok kötü bir bilgisayar da değil ama HDD yüzünden bilgisayar kötü çalışıyordu. Garantiyi falan bozup kendim SSD taktım ve bilgisayar kendi performansını verir oldu.

O zaman HDD sıkıntı yapıyor.

Doğru diyorsunuz ama bazı bilgisayarlarda HDD gerçekten işkence ediyor insanı. Ben 16 GB RAM, yedinci nesil ve U serisi Intel Core i7 işlemcisi olan bir bilgisayar almıştım. Çok kötü bir bilgisayar da değil ama HDD yüzünden bilgisayar kötü çalışıyordu. Garantiyi falan bozup kendim SSD taktım ve bilgisayar kendi performansını verir oldu.
Rust tarzı oyunlar oynuyorsanız SSD'nin yararını daha çok göreceksiniz. HDD'de loading ekranında beklemek tam bir çile:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı