2. kez mezuna kalınır mı?

Kral dershane fln git diyorlar benimde 2. Mezunum nette cok iyi hocalar var siz ne diyorsunuz
Ben dershane taraftarı birisi değilim hatta dershane bana kötü geliyordu. Ama evde ortamın olmayacaksa ya da sosyal biriysen çok fazla daralabilirsin. Dersler konusunda dershanenin ekstra bir katkısı yok bu zamanda her yerden konu dinleyebiliyorsun. Eğer evde çalışabilirim ya da kütüphane tarzı bir yer ayarlayabilirim diyorsan ben olsam gitmezdim. Denemelerine katılabilirsiniz dershanelerin. Ama tabi iş sizde bitiyor size hangisinin daha iyi geleceğini düşünüyorsanız onu seçin hocam.

Düşünmüyorum. Geçen sene hazırlandım bu sene iyi geçti. İstediğim sonuç olucak gibi. Beklediğimden kötü gelse bile özel diş veya özel eczacılık yazıp gideceğim. Artık bıktım 3 senedir hazırlandım. 3. Mezun artık psikolojim kaldırmaz. Daha iyisini yaparım ama gerek yok artık. Hayata yeterince geç kaldım diye düşünüyorum. Eğer 2. Mezunu diyorsanız bana ben kaldım bu sene, sonuç açıklandığı gibi ailemle konuştum buradan tavsiye aldım. Çok yıprandım ama sonucum kötü olmayacak istediğim olacak. Eğer ki 2. Mezuna kalmak istiyorsan kal. İstemediğin yere gitme derim.
Hocam 2. mezununda kaç k yaptın ? Akrabalar falan bir şey dediler mi ?

Hocam 2. mezununda kaç k yaptın? Akrabalar falan bir şey dediler mi?

Hocam 50k altı istiyordum 48k geldi. Akrabalarla çok takılmam etmem ne deseler boş benim için zaten. Psikolojik sıkıntı çekmem diyorsan kal gitmek istemediğin yere gitme. Çünkü aile baskısı ilk mezunun 3 katı falan oluyor ne yapsan gözüne batıyor ailenin. Bir yandan da haksız değiller diyorsun ama senin her şeyine karışıyorlar. Tercihleri yapıyorum şu an. Aklında soru olursa sorabilirsin.

Kral dershane falan git diyorlar benim de 2. mezunum nette cok iyi hocalar var siz ne diyorsunuz.

Mezunumun 2 senesinde de dershaneye gittim ama bu sene çok oralı değildim. YouTube'dan hoca buldum onları takip ettim özellikle YouTube'deki hocaların son aylarda yaptığı Full tekrar kampları çok yararlı oldu. YouTube'da çok kaynak var dershaneden çok şey bekleme altyapın yoksa. Çünkü dershane kesinlikle altyapı koymuyor üstüne koyuyor, bazı konuları yüzeyden anlatıp geçiyorlar. Eğer benim gibi iradesizsen sabah kalkıp ders çalışmıyorsan artıları seni arkandan itecek bir rehberlikçi, dershane denemeleri ve düzen bakımından iyi oluyor.

Son düzenleme:
Mezun olmadıysa daha fazla zorlamamanızı tavsiye ederim.

Zira üniversite okumak her yıl zorlaşıyor.

Ben buna katılmayanlardanım maalesef. Kendim için konuşuyorum bana git diyenler çok oldu, zaten yoruldun diyenler oldu, bu sene kaç çekersin ki kapasiten buymuş diyenler oldu. Eğer kafaya koyarsan azıcık disiplinle gayet de istediğin sonuca ulaşırsın, doğru çalışmayla tabii ki.

Ben buna katılmayanlardanım maalesef. Kendim için konuşuyorum bana git diyenler çok oldu, zaten yoruldun diyenler oldu, bu sene kaç çekersin ki kapasiten buymuş diyenler oldu. Eğer kafaya koyarsan azıcık disiplinle gayet de istediğin sonuca ulaşırsın, doğru çalışmayla tabii ki.

Bunu mezuna kaldığında yaparsın. 2 kere mezun olmak demek + - 5 puan demek. Bunun içinde tüm yılı yakmaya değer mi?

Bunu mezuna kaldığında yaparsın. 2 kere mezun olmak demek + - 5 puan demek. Bunun içinde tüm yılı yakmaya değer mi?

Benim için değdi. 103K'daydım 48K'ya çektim istediğim sağlık alanıydı eczacılık, diş, tıp hiçbiri tutmuyordu şu an hepsini yazabiliyorum.

Hocam 50k altı istiyordum 48k geldi. Akrabalarla çok takılmam etmem ne deseler boş benim için zaten. Psikolojik sıkıntı çekmem diyorsan kal gitmek istemediğin yere gitme. Çünkü aile baskısı ilk mezunun 3 katı falan oluyor ne yapsan gözüne batıyor ailenin. Bir yandan da haksız değiller diyorsun ama senin her şeyine karışıyorlar. Tercihleri yapıyorum şu an. Aklında soru olursa sorabilirsin.

Mezunumun 2 senesinde de dershaneye gittim ama bu sene çok oralı değildim. YouTube'dan hoca buldum onları takip ettim özellikle YouTube'deki hocaların son aylarda yaptığı Full tekrar kampları çok yararlı oldu. YouTube'da çok kaynak var dershaneden çok şey bekleme altyapın yoksa. Çünkü dershane kesinlikle altyapı koymuyor üstüne koyuyor, bazı konuları yüzeyden anlatıp geçiyorlar. Eğer benim gibi iradesizsen sabah kalkıp ders çalışmıyorsan artıları seni arkandan itecek bir rehberlikçi, dershane denemeleri ve düzen bakımından iyi oluyor.
aga annemi ikna edemiyrum bosuna 60k vercekler dershaneye

Aga annemi ikna edemiyrum bosuna 60k vercekler dershaneye.

Dershaneye gitmemen bence daha iyi olurdu YouTube'da aşırı kaynak var 2 sene kafamın dikine gidip YouTube'dan çalışmadım 3. senemde anca kafamın dikine gitmeyi bırakıp açtım YouTube'yi. Hoca seçebilmek gibi bir özgürlüğün varken dershanenin dayattığı kimisi iyi kimisi kötü hocalarla gitmenin bir mantığı yok bence. Hangi dershaneye başladın acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı