2 kez mezuna kalınmalı mı?

Makaleler
1
İlk sınava girdiğimde (2018) sayısalda 155 bine girdim. Lise de genel anlamda sadece oyun oynadım. 12 sınıfta çalışmaya gayret gösterdim. Bu sene çok daha ciddi hazırlandım ve sayısalda 79 bine girdim. Bir kez daha sınava hazırlanılır mı? Hedefim tıp fakültesi.

7.sinde girersin galiba. Eger kendine gercekten cok guveniyorsan olabilir ama onun disinda sinifta bilerek kalmak enayilikten baska bir sey degildir.

Kendine güveniyorsan oturup çalışırım kazanırım diyorsan yapmalısın. Hayatının geri kalanında her sabah küfür ederek işe gitmektense iki seneni harcarsın bir seneni çalışırsın hayatını sevdiğin işi yaparak geçirirsin.

İlla tıp istiyorum diyorsan hazırlan çünkü bu sıralama ile kaba bir tabirle fakültenin yanından geçemezsin. Ayrıca işine karışmak gibi olmasın ama duyduğum kadarıyla Tıpın okuması zor doktor olarak çalışmak daha zor. Buna hazır mısın?

7 Ocak 2021 güncellemesi. 2020 YKS'de 16770. oldum. Tıp istemediğimi detaylı şekilde düşündüm bir mesleği prestiji için bir ömür yapmak çok zor geldi. İstediğim ve ilgimin olduğu elektronik mühendisliğinin iyi olduğunu düşündüm ve yazdım. Anladım ki insanlar konuşadursun yapılmak istenen şey kafaya konulursa yapılıyormuş. Burada iki üç kişi dışında da kimseye teşekkür etmiyorum... Bilgilendirmek istedim.

7 Ocak 2021 güncellemesi. 2020 YKS'de 16770. oldum. Tıp istemediğimi detaylı şekilde düşündüm bir mesleği prestiji için bir ömür yapmak çok zor geldi. İstediğim ve ilgimin olduğu elektronik mühendisliğinin iyi olduğunu düşündüm ve yazdım. Anladım ki insanlar konuşadursun yapılmak istenen şey kafaya konulursa yapılıyormuş. Burada iki üç kişi dışında da kimseye teşekkür etmiyorum... Bilgilendirmek istedim.
Şu mesajı atmanın bile çok büyük bir zevki vardır hissediyorum. Hayırlı olsun hocam umarım hayatınızda başarılı olursunuz. 155.000'den 16770'e gayet güzel bir başarı . Tebrik ederim!

Geri
Yukarı