2 milyon TL'ye kadar araç tavsiyesi

mrOzka

Femtopat
Daha fazla  
Hayırlı geceler herkese,
Neredeyse 6 aydır bir araç bakıyorum, her gün yakında araç fiyatları düşer diye umut ederken öyle bir durum söz konusu olmayacak gibi duruyor. Neyse ki paramı döviz üzerinde tuttuğum için çok bir kaybım yok. Uzunca bir süre araştırdıktan sonra artık kafamda ki modelleri sizlere sormak istedim. Kronik sorunları, memnuniyetsizlik vs. bir de ne yazık ki ülkemizdeki marka algısı yüzünden bazı beğendiğim araçlara yaklaşmaktan korkuyorum ( onları da yazacağım). Çünkü Avrupa ülkelerinde hangi aracı alırsanız alın araç bir kere trafiğe açıldığı an değerine göre o araç 5 bin ile 20-30 bin eurolar arasında değer kaybedebiliyor. Buraya yazdığım araçlar hariçinde de tavsiye almaya açığım.
- BMW X3 lci 1.6 benzin 0 km
- BMW 520i 1.6 benzin 5 bin km altı iyi donanımlı.
- Jaguar F pace 2.0 dizel 2019-2020 model.
- Alfa Romeo stelvio veloce 2.0 280HP 20 bin km civarı.
- C200 2021-22 model 0 km
- Lexus RX 300 10-20 bin km arası.
- DS7 hybrit veya DS9 benzinli ama bu ikisine karşı marka algısı yüzünden uzak duruyorum.

Bir de böyle araçların da bayilerde bekleme sırası, sipariş verememe gibi sorunları var mıdır? Henüz bir bayi ile konuşmadım ancak X3 ve 520i yi inceleme fırsatım oldu. Volvo önerecekler için 24 yaşında olduğun için bir tık kendime büyük görüyorum sanki 40tan sonra binmek daha mantıklı geliyor bana.
Teşekkürler, iyi Sosyal'ler.

Alman markalar bizim ülkemizde daha popüler olduğundan değer kaybı zor oluyor ama bence diğer seçeneklerinize göre daha gerideler. Tam olarak arabadan ne beklediğinizi söyleyebilirseniz daha iyi öneriler gelir. Örneğin bagaj hacmi yüksek olsun falan filan.

Bu fiyata kesinlikle E segment alınmalı, belki premium D olabilir. Bu arada kullanım amacı ne? Aile için mi? Uzun yolculuklar için mi temelde hangi amaçla alacaksınız? Ona göre öneri yapayım.

2021 Dodge Challenger çok beğeniyorum. O tarz arıyorsanız o tarzda önerebiliriz.
Güncelleme: Dodge Türkiye'de sıfır araba satmıyormuş. Ama isterseniz sarı sitede sıfır ve az kullanılmış var.

Bu fiyata kesinlikle e segment alınmalı, belki Premium D olabilir. Bu arada kullanım amacı ne? Aile için mi? Uzun yolculuklar için mi temelde hangi amaçla alacaksınız? Ona göre öneri yapayım.

Her hangi özel bir amacı yok, genel kullanım, günlük araç olarak kullanacağım bir araç olacak.
2021 dodge challenger çok beğeniyorum. O tarz arıyorsanız o tarzda önerebiliriz.
Güncelleme: Dodge Türkiye'de sıfır araba satmıyormuş. Ama isterseniz sarı sitede sıfır ve az kullanılmış var.

2-3 sene günlük kullanımda araçın 4'te 1'i kadar fiyatını benzine yatırım o zaman ama.
Peki hangi tarz araçları seviyorsunuz suv tarzı mı yoksa sedan gibi mi yoksa ben cabrio araç öneririm.

Açıkçası suv veya sedan arasında gidip geliyorum ikisi de çok hoşuma gidiyor. Yeterki içi geniş rahat olsun istiyorum. Halihazırda A45 amg kullanıyorum, evet güzel araç ama hem çok yakıyor hem a class yani, istediği kadar amg olsun iç parçası yalıtımı bir C veya E gibi değil.
Audi'ye de bakın.
İç tasarımı bence çok geriden geliyor. Bazı modelleri hariç, onlarında fiyatları malum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı