Çözüldü 2. monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkerbasaran

Hectopat
Merhabalar. 3 gün öncesine kadar 2 monitörüm de normal şekilde görüntüsünü veriyordu. Bir monitör VGA kablosu ile bağlıyken diğeri HDMI ile bağlı şekilde çalışıyor. VGA ile bağladığım sorunsuz çalışırken, dünden itibaren HDMI ile bağladığım monitörü kasa algılamıyor. Kasayı açtım fanlarda bir sorun yoktu, çalışıyor. Ayrıca HDMI kablosunu kasadan çekince monitörde "cable not connected" hatası veriyor. Yani aslında kasaya bağlı olduğunu da görebiliyor demek sanki. Sizce bu sorun neden yaşanıyor ve nasıl çözebilirim?

İlk iş başka bir kablo ile deneyiniz.

Birazdan yenisini alıp soruyu güncelleyeceğim ancak kabloda sorun olsa direkt olarak kabloyu da algılamaz sanki. Ben kasadan kabloyu çekince kablo bağlanmadı hatası geliyor ekrana. İstanbul'dan Denizli'ye yolculuk yaptım arabanın bagajındaydı o sırada HDMI girişi oynamış olma gibi bir ihtimal var mı?
Birazdan yenisini alıp soruyu güncelleyeceğim ancak kabloda sorun olsa direkt olarak kabloyu da algılamaz sanki. Ben kasadan kabloyu çekince kablo bağlanmadı hatası geliyor ekrana. İstanbul'dan Denizli'ye yolculuk yaptım arabanın bagajındaydı o sırada HDMI girişi oynamış olma gibi bir ihtimal var mı?

Yeni HDMI aldım. Bu sefer direkt olarak kablonun bağlı olmadığını söylüyor. Eskisini takınca no Signal diyor.

Son düzenleme:

Yeni HDMI aldım. Bu sefer direkt olarak kablonun bağlı olmadığını söylüyor. Eskisini takınca no Signal diyor.
Olabilir, elinizle sağa sola, öne arkaya oynatarak, hafif ittirerek kontrol edebilirsiniz , temassızlık varsa belli olur. Oynatırken acele etmeyin bir süre tutun ki, kablonun devreye girme süresi yüzünden çalışmıyormuş gibi algılayabilirsiniz. Titreşim yüzünden olabiliyor bu tarz şeyler

Yeni konular

Geri
Yukarı