2 parçaya bölünen SSD birimi nasıl tek parça yapılır?

Mathisdu

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Intel SSD Pro 1500 Series 180GB
Anakart
Asrock G41M-VS3 R2.0
Merhaba hocam. Bugün bir arkadaşım bana kullanmadığı bir SSD birimini hediye etti. Bilgisayarıma taktığım zaman birimin 2 farklı parçaya ayrıldığını gördüm.

16957379009366096286556213509559.jpg

Yukarıdaki iki birim de aynı SSD. Bu SSD içerisindeki iki birimi nasıl tek parça haline getiririm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Bugün bir arkadaşım bana kullanmadığı bir SSD birimini hediye etti. Bilgisayarıma taktığım zaman birimin 2 farklı parçaya ayrıldığını gördüm.

Eki Görüntüle 1957679

Yukarıdaki iki birim de aynı SSD. Bu SSD içerisindeki iki birimi nasıl tek parça haline getiririm?

J içindeki dosyaları E'ye atıp, disk yönetiminden J'yi silip, E'yi birimi genişlet diyerek birleştirebilirsiniz.

Eğer içinde önemli veri yoksa her ikisini de "Disk Yönetimi" aracı ile silip sonra tek parça bölüm oluşturarak yapabilirsiniz. Eğer birisini feda edip edip diğerindeki verileri korumak istiyorsanız, feda edilecek olanı silip diğer bölüm için genişletme seçeneğini kullanabilirsiniz. Tabi elle taşınabilecek verileri önce kopyalayıp bir bölümü boşaltmak da bir seçenek.

Her ikisinde de verileri koruyarak birleştiren bir programın varlığını duymuştum ama sadece duydum. Denemedim ve o yöntemi bilmiyorum.

Eğer içinde önemli veri yoksa her ikisini de "disk yönetimi" aracı ile silip sonra tek parça bölüm oluşturarak yapabilirsiniz. Eğer birisini feda edip edip diğerindeki verileri korumak istiyorsanız, feda edilecek olanı silip diğer bölüm için genişletme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Her ikisinde de verileri koruyarak birleştiren bir programın varlığını duymuştum ama sadece duydum. Denemedim ve o yöntemi bilmiyorum.

Oradaki veriler arkadaşımın eski işletim sistemi ile müzik klasörleri, belki geri ister diye J diskini hard disk içine yedekleyip dediğinizi yapacağım.

@Mathisdu o zaman Windows'a sag tikla J'deki birimi komple sil, sildiginde Bolu'mun rengi siyah olacak. Ardindan E'ye sag tikla "birimi genislet' secenegi aktif olmasi lazim.

Tamam hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı