2 sene mezuna kalmak

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Tekrar mezuna kalıyorum, iki kez mezuna kalıp ardından başarı elde edebilen arkadaşlarımız var mıdır? Önümde neredeyse 2 sene var bu süreci nasıl geçirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de seninle aynı durumdayim. 1 sene uzadi bu sene de ikinci defa uzayabilir. Osmanlica ve diplomatikadan kaldim, hoca tüm sınıfı diplomatikadan geçirdi beni bıraktı anlam veremiyorum bu hocalara. Ben osmanlica ve diplomatikadan anlamiyorum ama hoca benim gibi olanları da geçirdi sonuç olarak. Yarin gidip konusacagim ben de eğer diplomatika beni geçirirse osmanlicadan tek ders sınavına gireceğim orada geçemezsem yine uzayacak.

2 sene içinde KPSS'yi kazanamazsin dert etme, ama insan yine doğal olarak üzülüyor.

Kafana takma böyle şeyleri. Üniversiteye gidince daha önemli dertlerin olacak. Vize sınavları, final notları, bütler, devamsızlık hakkı derken belki de geriye bakıp bu kafana takılan şey için güleceksin.
Gerekiyorsa 3 yıl daha mezuna kal. Sonunda hedefine erişebildiysen gerisi hikaye.

Arkadaşlara katılıyorum ne kadar gerekirse o kadar kal. 1-2 seneler tüm ömrünü belirleyecek o meslekle o işle geçecen hayat. Dönüp baktığında 2-3 sene ne ki. Ben iki sene kaldım; tıp istiyordum ilk sene diş geldi istemediğim için hedefim için 1 sene daha kaldım denemelerde netlerim tıpı garanti edecek seviyeye geldim. Ama artık vakit geçiyor psikolojisiyle tuvalete bile gitmiyordum ders çalışmayı bırakıp. Çevrede insanlar olur ne bekliyorsun ne bir sene daha kaybedeceksin derler. Kazandığına gitseydin yazgın buymuş derler. Üzerinde muhakkak bir baskı hissedeceksin kendini kötü hissedebilirsin. Ama atalatılıyor kendine inan ama önceki seneler yaptığın yanlışları belirle birdaha düşme o hatalara. Aman güzel güzel çalış mümkünse şehir kütüphanesinde çünkü çalışmaktan sıkılacaksın artık evde çok zor oluyor özellikle. Planlı ol mümkün olduğunca.

İstemediğin bir bölüme gidip veya geleceği olmayan bir meslek sahibi olup mezun olduktan sonra pişman olacağına mezuna kalıp çalışmaya ve denemeye devam etmen daha hayırlı olur senin için.

Ha ben tıp kazandım mı, hayır! Garanti gözüyle ygs ye girdim Mart'ta stresten ilk 20 dk dan sonra tuvaletim geldi sınavı ayakta geçirdim. Çıktığımda bitmiştim moral sıfır. Çalışıcam diye tuvalete gitmeyen ben tuvalet yüzünden bittim. Iki ay kitap açmadım. Bu çalışmanın bir avantajı vardı tüm konuları zaten bitirmiştim unuttuğumu hatırladım soru çözdüm zorla 600-700klardan aşağıya çektim KOU Elekt. ve Haberleşme kazandım. Şuan okuyorum bölümü 2. sınıf. Pişman değilim mezuna kaldığıma, denedim olmadı daha kötü bir bölüme yerleştim. Ama denedim çabaladım. Bana olana kadar dene diyorsun kendinin niye denemedim diyebilirsin. Psikolojim elvermedi, daha kuvvetlimize baskıya dayanamazdım. Şimdi sınav sistemi değişti galiba, hala şansın varsa koyverme kendini

Geri
Yukarı