2 sene mezuna kalmak

Bir sene sınıfta kaldım bir sene de mezuna bıraktım. Bana kattığı tek şey çalışmadığım derslerin sorumluluğu ve bu sorumluluktan doğan yoğun vicdan azabı bununda bana kattığı ağır depresyon ve daha niceleri. Eğer ders çalışma sorumluluğuna ve disiplinine sahip değilseniz kesinlikle mezuna bırakmayın. Hiçbir getirisi olmuyor. Ha kaldınız az buçuk çalışıp bi üni tutturdunuz yine aynı niteliklere sahip olmadığınız için vicdan azabı>yoğun depresyon. Döngü hep aynı.

Ben de bu yıl sinava girdim ikinci senem ve gecen seneden bir fark olmadi ve hedef tıp küçüklüğümden beri istediğim meslek ailemin beni bunun için desteklediğini de biliyorum ama olmadı yine. Ne yapacağım bilmiyorum. Üniversiteye gidip bir daha hazirlansam zor olacak. Gitmesem bir daha kalsam ailem ne der bilmiyorum bir de üstüne ailevi problemler hiç bitmiyor. Evde sürekli kavga bağırma. Kısacası bana akıl verebilir misiniz zor durumdayım. Sonuçlar da iç açıcı degil bu arada.

Ben de bu yıl sinava girdim ikinci senem ve gecen seneden bir fark olmadi ve hedef tıp küçüklüğümden beri istediğim meslek ailemin beni bunun için desteklediğini de biliyorum ama olmadı yine. Ne yapacağım bilmiyorum. Üniversiteye gidip bir daha hazirlansam zor olacak. Gitmesem bir daha kalsam ailem ne der bilmiyorum bir de üstüne ailevi problemler hiç bitmiyor. Evde sürekli kavga bağırma. Kısacası bana akıl verebilir misiniz zor durumdayım. Sonuçlar da iç açıcı degil bu arada.
Geçmiş olsun. Benim de 2. Senemdi yine istediğim gibi olmadı. Lanet sınav tam bir kumardan ibaret. Yığılma olan seneye denk geldiysen geçmiş olsun. Gerçekten bıktım bir yer yazıp gideceğim. 3. Seneyi psikolojik olarak çekemem. Bu sene bile psikoloji yüzünden odaklanamadım doğru düzgün. Bu bahane değil tabii kendim de yeteri kadar çalışmadım ama insan bir noktadan sonra bıkıyor. Neyse, hayat ileride güzel şeyler getirir inşallah.

Senin durumun da biraz karışıkmış. 3. Seneyi kaldırabileceğini düşünüyorsan mezuna bırak. Hayallerin söz konusu. 35 yaşında sevmediğin işi yaparken doktor olduğunu hayal etmek, 3. Senenin bıkkınlığından daha kötü olabilir.

Tamamen aynı kaderi yaşıyoruz tamamenn...

@Halil1905 hocam siz mühendislik okumuyor muydunuz?
Yok konuyu açtıktan sonra sınava çalışmayı bıraktım. Hiç ilgi alanım değilmiş. Spora yoğunlaştım iş güç derken belki önümüzdeki zamanlarda girerim. Ama hala mühendislik merakım var kesinlikle okuyacağım da şimdilik düşünmüyorum.

Geçmiş olsun. Benim de 2. Senemdi yine istediğim gibi olmadı. Lanet sınav tam bir kumardan ibaret. Yığılma olan seneye denk geldiysen geçmiş olsun. Gerçekten bıktım bir yer yazıp gideceğim. 3. Seneyi psikolojik olarak çekemem. Bu sene bile psikoloji yüzünden odaklanamadım doğru düzgün. Bu bahane değil tabii kendim de yeteri kadar çalışmadım ama insan bir noktadan sonra bıkıyor. Neyse, hayat ileride güzel şeyler getirir inşallah.

Senin durumun da biraz karışıkmış. 3. Seneyi kaldırabileceğini düşünüyorsan mezuna bırak. Hayallerin söz konusu. 35 yaşında sevmediğin işi yaparken doktor olduğunu hayal etmek, 3. Senenin bıkkınlığından daha kötü olabilir.
Aynen biyoloji okuyayım desem İstanbulda tutuyor puana göre de işte bu lanet yığılma yüzünden..
Gerçekten tıptan başka bişey yazayım biyoloji dalında diyorum yok o da olmuyor kafayı yemiş durumdayım şuan.

Tamamen aynı kaderi yaşıyoruz tamamenn...
Ne olacak bizim bu halimiz ya gerçekten artık bıktım kimse anlamıyor hep bahane hep bahane diyolar valla başım ağrıyor artık kafamda da bişeyler çıkmaya başladı zaten sıkıntıdan ölüp gitmeden bi istedigim üniye gidersem ne âlâ

Yeni konular

Geri
Yukarı