Çözüldü 2. slota RAM takınca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

45406

Kilopat
Makaleler
1
8 GB bir RAM daha alıp 16 GB'a yükseltmek için dün şunu sipariş verdim RAM, halihazırda kullandığım RAM ile aynı olduğunu sanıyordum fakat değilmiş sanırım.
Çünkü bu yeni RAM'i 2.slota taktığım an bilgisayar açılmıyor, tüm kasa çalışır vaziyette ama monitöre kesinlikle görüntü alamıyorum.
İlk taktığım vakit 2.RAM'i BIOS ekranında gördüm sonra Save and restart dedikten sonra açamadım cihazı daha.
RAM'lerin yerlerini değiştirip denedim, sadece yeni aldığımı denedim ama olumsuz.
Şimdi ne yapmam lazım? Vatan'a iade sürecini mi başlatmam lazım?
Şu an kullandığım eski RAM:

ramm.png

Allah'ın işine bak hocam siz tam bu yorumu atarken bende HDD Regenerator ile bad sector onarıyorum.Eki Görüntüle 626185
İçinde işletim sistemi olan yani kullandığın HDD yi onarırsan hasarlı bloğa yazılmış veriyi de kaybedersin. Bir iki önemsiz dosya ise sıkıntı olmaz ama kullandığın programa ait bir dosya hasarlı blokta ise bu program üstünü kapatıyor. Ne zaman ulaşmaya çalışsan sistem kilitlenir. Eğer sistem dosyalarında ise zaten kullanamazsın o şekilde yapma. Önce HDD yi biçimlendir, sonra onar, sonra işletim sistemi yükle. Sana söylüyorum %99 ihtimal ile en geç 2 aya sıkıntı çekeceksin.

Hocam harici HDD merak etmeyin 1TB harici HDD sıkıntı oldu ondan yapıyorum. Sistemin kendi harddiski çalışıyor çok şükür. Ayrıca bozuk laptoplardan çıkardığım 4 tane harddisk daha var.

Yeni konular

Geri
Yukarı