2 web sitesinden ne kadar reklam geliri gelebilir?

Stefanx

Femtopat
Daha fazla  
Yeni kayıt oldum, yanlışım varsa umarım sıkıntı çıkmaz. Biz arkadaşım ile 2 tane web sitesi açmayı planlıyoruz. Bir tanesi oyun indirme sitesi diğeri hakkında bir planımız yok, tavsiyeye açığız. Bu 2 siteden Google reklamları ile aylık ne kadar para kazanırız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun indirme sitesinde verebileceğiniz reklam türleri iyi kazandırıyor fakat AdSense tipinde kullanıcı dostu reklamlar değiller. Kazanç faktörü ise çok değişken.

Çok iyimser bir tahminle günde 200 ayda 6000 ziyaretçi alacaksınız diyelim. AdSense BGBO ortalama 10 TL tıklama başına 30 kuruş civarı veriyor. Aylık kazancınız yaklaşık 80 TL olur. Gelelim masraflara. Bağkur, KDV, damga vergisi, şirket kurma ücretleri vb. aylık minimum 8 bin TL gideriniz olur. Bu vergileri zorunlu olarak ödemelisiniz aksi halde ileride 200.000-300000 TL civarı ceza ödeyebilirsiniz. Daha host ve domain giderini de saymadım. Ben AdSenee kullanmayacağım link kısaltacağım dersen ondan da aylık 300 TL kazanciniz olur. Onun vergisini tam olarak bilemiyorum. Ancak AdSense için kazançlar pardon zararınız bu şekilde.

Oyun indirme sitesine Adsense onayı almanız imkansıza yakın, diğer site için ise reklama tıklama sayısına orantılı şekilde kazanırsınız. İngilizce, Almance, İsveççe gibi dillerle içerik üreten siteler daha çok k

Çok iyimser bir tahminle günde 200 ayda 6000 ziyaretçi alacaksınız diyelim. AdSense BGBO ortalama 10 TL tıklama başına 30 kuruş civarı veriyor. Aylık kazancınız yaklaşık 80 TL olur. Gelelim masraflara. Bağkur, KDV, damga vergisi, şirket kurma ücretleri vb. aylık minimum 8 bin TL gideriniz olur. Bu vergileri zorunlu olarak ödemelisiniz aksi halde ileride 200.000-300000 TL civarı ceza ödeyebilirsiniz. Daha host ve domain giderini de saymadım. Ben AdSenee kullanmayacağım link kısaltacağım dersen ondan da aylık 300 TL kazanciniz olur. Onun vergisini tam olarak bilemiyorum. Ancak AdSense için kazançlar pardon zararınız bu şekilde.
Bu kadar vergi olayı olduğunu bilmiyordum, Çok teşekkürler bilgi için.

Siteye giriş sayısı önemli.
Oyun indirme sitesi sıkıntıdır. Adsense onayı alamazsınız ve muhtemelen çok geçmeden telif yiyip siteniz kapatılabilir ya da olay daha ileriye gidip başınız ağrıyabilir. O yüzden hiç o tarz işlere bulaşmayın derim.
Mahkeme falan işe girmesin aman hocam.

Oyun indirme sitesi sıkıntıdır. AdSense onayı alamazsınız ve muhtemelen çok geçmeden telif yiyip siteniz kapatılabilir ya da olay daha ileriye gidip başınız ağrıyabilir. O yüzden hiç o tarz işlere bulaşmayın derim.

Oyun indirme sitesi sıkıntıdır. AdSense onayı alamazsınız ve muhtemelen çok geçmeden telif yiyip siteniz kapatılabilir ya da olay daha ileriye gidip başınız ağrıyabilir. O yüzden hiç o tarz işlere bulaşmayın derim.

Mahkeme ve onay hakkında bilgi için teşekkürler. Sorumun cevabını aldım :D

Son düzenleme:
Yıllar yıllar önce (her yer forum kaynıyorken) 4 kafadar aktif ve kapsamlı bir forum ve front page yaptık. Haberler, eğitimler, konular güncel ve akıyor. Banner ve link değişimleri derken ilk ayın sonunda PR değerimiz 3-4 arası değişir oldu ama sitenin her yerinden farklı sitelere yönlendirmeler çıkıyor. O zamanlarda PR değerini yükseltmek çok kolaydı. Günlerce kodlama ile uğraşıp SEO optimizasyonunu yaptık. Site 10. günde günlük 1000'e yakın tekil hit almaya başladı. Hatta üst banner sistemi oluşturduk ve para ile kiralama görüşmelerine başladık. Baktık tutar gibi oldu yapıştırdık Adsense reklamlarını. $ hesabıyla işlem yapıyoruz tabi bir de. Günlük 0,3- 0,5 $ gelmeye başladı. Sonra arkadaşlardan biri bu işin açığını çözmüş, eşe dosta belli saatlerde tüm reklamları tıklatıyor. Günlük gelir 1-2 derken 3$ ve üzeri oldu. Adsense hesabı da benim adıma kayıtlıydı. Sonra sağ olsun yetmemiş bir de bir bot programlamış, bilgisayarlarından birini açık bırakmış o iş için. 29. günde 100$ çektik hesaptan. Yırttık dedik, tamamı İngilizce olacak şekilde daha kapsamlı bir siteyi oluşturmaya karar verdik.
30. gün sonunda önce bir mail geldi. Adsense'den lifetime ban yedim.
31. günde web sitemizin yediği kısıtlamalar arttı, link değişimlerimiz iptal oldu (PR değerimiz 4'ten 0'a düştü).
2. ayın sonunda siteyi kapatıp isim haklarını uzaya gönderdik. Şimdi sitenin adını bir peyzaj firması satın almış. Mutfak tezgahı ve peyzaj yapıyorlar :(

İlave: şimdi siteye tekrar girmeye çalıştım. Peyzajcılar siteyi çaldırmış, yetişkin içerikli olmuş :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı