2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümü okunur mu?

Şu sıralar "yazılım işlerinin trend dışı kaldığı, kaynakçılık gibi işlerin ise trendde olduğu" söz konusu olsa da, yatırımcılığın bir kuralı vardır ki "buy low, sell high", yani bir mal düşük fiyatken alınır.

Bence ilgin varsa oku. Yoksa okuma.

Hocam kesin bir şey diyemem ama bence 2 yıllık hiçbir şey okunmaz benim kuzenim 2 yıl başka bölüm 2 yıl bilgisayar mühendisliği okudu yemin ediyorum sana şu an sadece giyim mağazasında kasiyerlik yapıyor.

Dikey geçiş ile yazılım mühendisliğine geçiş yapabilirseniz okuyabilirsiniz. Bilgisayar programcılığından mezun olup da bilgisayar işi yapana pek rastlamadım.

Çoğu kişi aöf programcılığa kaydoluyor , Önlisans okumaya niyetin varsa üniversite bölüm güzel ama bazen istediğin işte çalışma imkanın olmuyor. Burada önemli olan sen bu bölümü neden okumak istediğin ? Ben lise mezunu olupta bir orta ölçekli bir fabrikada bilgi işlem şefi olan biliyorum. Makine mühendisi olupta pazarda giyisi satanlarıda biliyorum.

Şu sıralar "yazılım işlerinin trend dışı kaldığı, kaynakçılık gibi işlerin ise trendde olduğu" söz konusu olsa da, yatırımcılığın bir kuralı vardır ki "buy Low, sell high", yani bir mal düşük fiyatken alınır.

Bence ilgin varsa oku. Yoksa okuma.

Evet ilgim var lakin mezun olduktan sonra iş imkanı nasıl olur?

Ben rastladım. Yeni Zelanda'ya gitti adam hatta çalışmaya.

Tamamen kişide biten bir şey.

Maaş olarak tahmini bir aralık söylemeniz mümkün mü?

Dikey geçiş ile yazılım mühendisliğine geçiş yapabilirseniz okuyabilirsiniz. Bilgisayar programcılığından mezun olup da bilgisayar işi yapana pek rastlamadım.

Hocam bilmediğimden soruyorum DGS belli bir puan aldıktan sonra işlemler nasıl gerçekleşiyor. Mesela DGS'ye göre üniversitenin puanları nasıl belirleniyor. 2 yıl bilgisayar programcılıgı bıtırdıkten sonra 4 yıl daha mı yazılım okumam gerek.

Maaş olarak tahmini bir aralık söylemeniz mümkün mü?

Hocam bilmediğimden soruyorum DGS belli bir puan aldıktan sonra işlemler nasıl gerçekleşiyor. Mesela DGS'ye göre üniversitenin puanları nasıl belirleniyor. 2 yıl bilgisayar programcılıgı bıtırdıkten sonra 4 yıl daha mı yazılım okumam gerek.
Bir ağabeyin geçtiğini biliyorum ben üniversite okumadım. DGS'de geçiş nasıl oluyor bilmiyorum ama 2+4 değildir. Almadığınız dersleri alacaksınız. Bilen arkadaşlar daha net bir şey söyleyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı