2 yıllık internet sözleşmelerin feshinde cayma bedeli var mı?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Normalde 1 yıldan uzun süreli internet sözleşmelerinde cayma bedeli yoktu, diye biliyorum. Bu değişti mi yoksa halen yok mu?

Bizi icraya vermişlerdi itiraz dilekçesi verdik. 2 yıl geçti üstünden hala bir şey olmadı.

Kanun olarak hakkın var ve buna örnek davalar da eşlik ediyor ama bazı firmalar tınlamayabiliyor. İş o noktaya gelirse sanırım mahkemeler devreye giriyor.

Bunu firma ile görüşüp hakkınız olduğunu belirtin.
Bakalım gerek olur mu olmaz mı, ya TT internet kampanyam bitmişti. Bende geçenlerde TT arayıp konu hakkında bilgi aldığımda bana 102 Mbps kadar hattımın desteklediğini, 100mpbs lik internet paketlerini seçebileceğimi söyledilerdi. Bugün 100 Mbpslik pakete geçiş yapıp 2 yıllık taahüt yenilemesi yaptım online olarak fakat hızım halen eskisi gibi. Önceki tarifemde 50Mbps kadar limitsizdi. Şuan hız 57 Mbpslerde. Akşam arkayıp bilgi alacağım, eğer hattım desteklemiyorsa benim karşıma niye 100Mbps çıkarıyorlar ve işlem yapmama izin veriyorlar. 7 Mbps için mi ben fazladan 1000TL verecekmişim arkadaş.😠 Bakalım paketi düşürmezlerse vs zorluk çıkarırlarsa hakkımı bilerek konuşmak istedimde.

Nasıl iptal ettiniz, tüketici hakem heyetine başvuru yapmak gerekiyor mu?
Hiçbir şey yapmadan başka bir firmaya geçtik, cayma bedeli çıktı, ödemedik sonra icra geldi icraya itiraz ettik.

Var maalesef. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ama çok uzun sürer ve lehinize sonuçlanmama ihtimali de var. Eğer taahütün ilk veya son aylarına yakınsanız fazla bir ücret ödemeden ayrılabilirsiniz. (türk telekom'da böyle)

Var maalesef. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ama çok uzun sürer ve lehinize sonuçlanmama ihtimali de var. Eğer taahhüdün ilk veya son aylarına yakınsanız fazla bir ücret ödemeden ayrılabilirsiniz. (Türk Telekom'da böyle)

Türk Telekom kullanıyorum zaten hocam, yukarıda da dediğim gibi paket değişikliği yaptım ama hız değişmedi. Eğer sıkıntı çıkarırlarsa sözleşmeyi fes etmeyi düşünüyorum. Daha bugün yaptık sözleşmeyi. Mevcutta 50Mbps'lik internetimin taahhüt süresi doldu, 100 mbpliği profilime düşmüştü. Müşteri temsilcisine sorduğumda geçebilirsiniz, dediler. Geçtim ama hızım 50'den 57 anca çıktı. Durum böyleyse ya 50 Mbps kadar hızlı kampanyaya düşürecekler, düşürmezlerse iptal etmeyi düşünüyorumda. Sırf ping vs olmasın diye diğer ucuz servis sağlayıcısına geçmedik, daha ilk dakikadan falso verdiler vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı