Türk Telekom'da 2 yıllık internetin cayma bedeli ne kadardır?

eray wayne

Centipat
Daha fazla  
Selam millet. Bugün internet değiştirmeyi düşündüğüm için cayma bedelini araştırdım ve bir video ile karşılaştım. Videoda 6502 sayılı kanunun 52. maddesinin 4. fıkrasından bahsediyor;

(4) tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması halinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

Yani anladığım kadarıyla 1 yıldan daha uzun süreli taahhütlerde herhangi bir gerekçe olmadan ve cezai şart ödemeden aboneliği iptal edebiliyoruz. Aynı zamanda 1 yıldan az süreli taahhütler için de size 26Mbps internet sağlayacaklarını söyleyip 20Mbps internet sağlarlarsa (bu bir örnek illa 26-20Mbps olmak zorunda değil) sözleşmeyi iptal edebiliyorsunuz.

Size sorum şu. Benim şu anda Türk Telekom'da 2 yıllık bir internet taahhüdüm var. Bu kanunda bahsettiği en az 1 yıl boyu bu taahhütde kullanmak mı, yoksa 2 yıllık bir taahhüt olması yeterli mi?

Not: Eğer hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.

Benim şu anda Türk Telekom'da 2 yıllık bir internet taahhüdüm var. Bu kanunda bahsettiği en az 1 yıl boyu bu taahhütde kullanmak mı, yoksa 2 yıllık bir taahhüt olması yeterli mi?
Cayma bedeli ödemezsin "indirim bedeli" ödersin.
Cayma bedelini merak ediyorsan ara sor müşteri hizmetlerine.

Cayma bedeli ödemezsin "indirim bedeli" ödersin.
Cayma bedelini merak ediyorsan ara sor müşteri hizmetlerine.

İndirim bedeli dediğin bu zamana kadar indirimli kullandığım ayların indirimlerinin toplamını öderim değil mi?

Geri
Yukarı