2 yıllık sağlık bölümleri ya da açık öğretim okumak mantıklı mı?

batuhaninthearea

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu sene üniversite sınavına gireceğim. Anestezi bölümünü kazanabilirsem aneztesi okumayı eğer kazanamazsam tıbbi teknikerlik vb. sağlık bölümlerine yönelmek istiyorum. Sizce 2 yıllık bu tarz tıbbi teknikerlik tarzı sağlık bölümleri okumaya değer mi? Bunun yerine 2 yıllık web tasarım veya bilgisayar programcılığı tercih edilmeli mi?

Bilgisayar programlama altyapın varsa bilgisayar seçebilirsin. Aksi taktirde bilgisayarda zorlanırsın. Sağlıkta hem yurt dışında hem Türkiye'de çok fazla açık var sağlık okumanı tavsiye ediyorum.

Bilgisayar programlama altyapın varsa bilgisayar seçebilirsin. Aksi taktirde bilgisayarda zorlanırsın. Sağlıkta hem yurt dışında hem Türkiye'de çok fazla açık var sağlık okumanı tavsiye ediyorum.

Lisede bilişim bölümü okudum. Şu sıralarda PHP öğrenmeye çalışıyorum ve açıkçası pek okula ihtiyacım var gibi hissetmiyorum artı olarak artık herkes bilgisayar bölümlerini okuduğu için pek iş fırsatım olacağını sanmıyorum ondan dolayı eğer anestezi bölümünü kazanamazsam tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik ve tıbbi laboratuvar teknikerliği gibi bölümlere yönelmek istiyorum. Bu bölümlerden mezun olduğumda iş bulmam kolay olur mu? Okumam mantıklı olur mu?

Lisede bilişim bölümü okudum. Şu sıralarda PHP öğrenmeye çalışıyorum ve açıkçası pek okula ihtiyacım var gibi hissetmiyorum artı olarak artık herkes bilgisayar bölümlerini okuduğu için pek iş fırsatım olacağını sanmıyorum ondan dolayı eğer anestezi bölümünü kazanamazsam tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik ve tıbbi laboratuvar teknikerliği gibi bölümlere yönelmek istiyorum. Bu bölümlerden mezun olduğumda iş bulmam kolay olur mu? Okumam mantıklı olur mu?

Tıpta direk atanıyorsun zaten. Evde hasta bakıcılığı okuyan arkadaşım şu an hastanede çalışıyor. İyi de maaş alıyor.

Tıpta direk atanıyosun zaten. Evde hasta bakıcılığı okuyan arkadaşım şu an hastanede çalışıyor. İyi de maaş alıyor.

Anladım o zaman 2 yıllık okuduğum herhangi bir sağlık bölümü beni bilişim bölümünde okuyacağım 2 yıllık bölüme göre daha mutlu eder. Atanma sıkıntısı olur diyorlardı hem ondan hem de bazı ön lisans sağlık bölümleri hakkında işe almıyorlar bölümün bir değeri yok tarzı söylemler gördüm haliyle kafamı karıştırdı biraz.

Arkadaşlar merhaba. Bu sene üniversite sınavına gireceğim. Anestezi bölümünü kazanabilirsem aneztesi okumayı eğer kazanamazsam tıbbi teknikerlik vb. sağlık bölümlerine yönelmek istiyorum. Sizce 2 yıllık bu tarz tıbbi teknikerlik tarzı sağlık bölümleri okumaya değer mi? Bunun yerine 2 yıllık web tasarım veya bilgisayar programcılığı tercih edilmeli mi?
Tıbbi sekreterliğin alımı fazla alımı olmazsa sıkıntılı biraz ve kazanması zordu. Ege'de 300 puan aşağısı almıyorlardı resmen 2 yıllık olmasına rağmen zaten TyT'de 300 puanı geçen AYT bilse mühendislik kazanıyor. Programcılık nispeten biraz daha kolay kazanılıyor ama iş imkanı sağlığa göre daha az çok çalışman gerekir. Anestezi vs. sağlık bölümlerinin ataması çok, tavsiyem hemşirelik vs. olurdu ama çalışacağım diyorsan neden olmasın ? Sevdiğin işi yap.

Tıbbi sekreterliğin alımı fazla alımı olmazsa sıkıntılı biraz ve kazanması zordu. Ege'de 300 puan aşağısı almıyorlardı resmen 2 yıllık olmasına rağmen zaten TYT'de 300 puanı geçen AYT bilse mühendislik kazanıyor. Programcılık nispeten biraz daha kolay kazanılıyor ama iş imkanı sağlığa göre daha az çok çalışman gerekir. Anestezi vs. sağlık bölümlerinin ataması çok, tavsiyem hemşirelik vs. olurdu ama çalışacağım diyorsan neden olmasın? Sevdiğin işi yap.

Hocam öncelikle teşekkür ederim cevabınız için açıkçası herkesin bilişime yönelmesinden dolayı iş fırsatlarının inanılmaz azalması ve iş verenlerin bilişimcileri 10 farklı iş yaptırabilecekleri insanlar olarak görmesinden dolayı çok soğudum. Bundan dolayı bu tarz kafamın rahat olabileceği iş konusunu pek düşünmeyeceğim bir sağlık bölümü okumak istiyorum. Belki bu sırada kenardan PHP'yi ilerletip hobi olarak yapabilirim.

Geri
Yukarı