Açık öğretim üniversite okumak daha mantıklı mı?

Crypto Guard

Hectopat
Makaleler
2
Eğitim kalitesi artık gerçekten maholmuş durumda. 4 yılık ünüversite kazanlar 2.5 yıl okul okumadılar. Artık zaman kaybından başka bir şey değil benim için. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Okumamak daha mantıklı. Lise mezunlarına daha fazla kamu iş imkanı çıkıyor. Ön lisans ve lisans mezunlarının atanma ihtimali oldukça düşük.

Eğer üniversite okuyacaksan da kendi şehrinde ya da açıktan okumak mantıklı. Aşırı iyi bir okul ve bölüme gitmeyeceksen başka şehire gitmeye gerek yok.

Günümüzde belli başlı bazı bölümler ve üniversiteler dışında genel olarak örgün ve açık öğretim arasında fark görmüyorum. Türkiye'nin en iyi 20 üniversitesinin yarısının eğitim anlayışı tahtaya slayt yansıtmak. Bunun için yüz binlerce lira masraf yapmaya gerek var mı?

Eğitim kalitesi artık gerçekten maholmuş durumda. 4 yılık ünüversite kazanlar 2.5 yıl okul okumadılar. Artık zaman kaybından başka bir şey değil benim için. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Açık lise okumak mantıklı ancak üniversite açık okumak çok mantıksız.

Size katılıyorum. Açıköğretim diplomasının örgün eğitim diploması ile hiçbir farkı yok. Ama bazı anketler, şirketler ve kuruluşlar bizden bu bilgiyi sorarken iki farklı seçenek görebiliyoruz. Lisans ve Açıkögretim gibi.

Ülkemizde eğitim kalitesi git gide simsiyah bir yola ilerliyor. Eğer Sosyal olarak bir sıkıntınız yoksa Açıköğretim gerçekten mantıklı. Ama...

Yinede Daha önce hiç üniversitesi okumadıysanız, farklı bir ilde bulunmadıysanız, sosyal çevreniz pek gelişmediyse, ailenizden uzak olmadıysanız kesinlikle örgün eğitim ile diploma alınması gerektiğini düşünüyorum :)

Size katılıyorum. Açık öğretim diplomasının örgün eğitim diploması ile hiçbir farkı yok. Ama bazı anketler, şirketler ve kuruluşlar bizden bu bilgiyi sorarken iki farklı seçenek görebiliyoruz. Lisans ve açık öğretim gibi.

Ülkemizde eğitim kalitesi gitgide simsiyah bir yola ilerliyor. Eğer sosyal olarak bir sıkıntınız yoksa açık öğretim gerçekten mantıklı. Ama...

Yine de daha önce hiç üniversitesi okumadıysanız, farklı bir ilde bulunmadıysanız, sosyal çevreniz pek gelişmediyse, ailenizden uzak olmadıysanız kesinlikle örgün eğitim ile diploma alınması gerektiğini düşünüyorum :)

Katılıyorum ama farklı şehir deyip gelişmemiş bir yerlerde okumak yine zaman kaybı ODTÜ ve İTÜ
gibi yerlerin bile içi boşaltıyorken sanmıyorum artık.

Geri
Yukarı