2 yıllık üniversite bitirenler askere ne olarak gidebiliyor?

MertUncas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sağlık bölümü okuyorum. Ön lisans üniversite 2.senelik. Bu sene son hayırlısıyla bitirdiğim zaman direk askere gitmeyi planlıyorum fazla geciktirmeden. 2 yıllık üniversite bitirenler askere ne olarak gidebiliyor? Yedek astsubay gibi bir şeyler duydum da bilgi almak istiyorum sizlerden askere gidenler bilir bu konuyu cevaplarlarsa çok iyi olur.

Askere gitmek için Yedek asb olarak başvurursunuz çıkarsa bir yıl yedek asb. Olarak askerliğinizi yaparsınız.(eğitim+askerlik)

Çıkmazsa 6 ay normal askerliğinizi yapar gelirsiniz.

Yapan tanıdığım yok ama ben yedek subay olarak yaptım. Sistem benzer şekilde işliyor.

Askere gitmek için Yedek asb olarak başvurursunuz çıkarsa bir yıl yedek asb. Olarak askerliğinizi yaparsınız.(eğitim+askerlik)

Çıkmazsa 6 ay normal askerliğinizi yapar gelirsiniz.

Yapan tanıdığım yok ama ben yedek subay olarak yaptım. Sistem benzer şekilde işliyor.
E-devletten başvuru yapacağım zaman soruyor dimi hocam yedek asb başvurusu için filan eğer yedek asb seçip çıkmazsa normal er olarak gidiyorum değil mi ?

Bildiğim kadarıyla şubeden gidip başvuruyordun bir dilekçe ile şu an ne durumda bilmiyorum. e-Devlet üzerinden başvuru var ise oradan yapılabilir.

Geri
Yukarı