20.000 TL Gaming laptop önerisi

mışlı konuşuyorsunuz çünkü karşımda deneyimleyen 1 insan bile yok, ondan işim kolay.

Markaya değil modele güvenin, MSI iyi marka mesela ama 20 bütçe de cihazlarını alın bakın güveniliyor mu :D
G870 modelleri için ayrı bir soğutma cihazıyla beraber yeterli olur şeklinde bir görüş var sanki İnternette. G770 için kesin sorunlu diye sanki herkes ağız birliği yapmış.
O arada benim soru da kaynadı hocam :)
Attığınız casper linkinde özelleştirme yapmak istesem sizce hangi seçenek daha mantıklı olur? İlk 4-5 sene giriş ve orta seviyelerde oyun, sonrasında ofis uygulamaları kullanacak şekilde.
a) i5 12450 - Rtx 4060 8gb 128bit
b) i7 12650 - Rtx 4050 6gb 96 bit

G870 modelleri için ayrı bir soğutma cihazıyla beraber yeterli olur şeklinde bir görüş var sanki İnternette. G770 için kesin sorunlu diye sanki herkes ağız birliği yapmış.
O arada benim soru da kaynadı hocam :)
Attığınız casper linkinde özelleştirme yapmak istesem sizce hangi seçenek daha mantıklı olur? İlk 4-5 sene giriş ve orta seviyelerde oyun, sonrasında ofis uygulamaları kullanacak şekilde.
a) i5 12450 - Rtx 4060 8gb 128bit
b) i7 12650 - Rtx 4050 6gb 96 bit
A daha iyi olur.

Çoğu Excalibur modelini savunana anlatın derdinizi, ben aldığım önerdiğim modele bakarım. Bu cihazda da "malzeme kalitesi" denilen fiyatına göre normal.
Bu konuda Astiva, Ege Hanedar bile var. Bu konuya bakabilirsiniz.

Bu konuda Astiva, Ege Hanedar bile var. Bu konuya bakabilirsiniz.

Ege Hanedar bana G770 modelinden dolayı güvenmediğini söyledi, Astiva'nın da muhtemelen deneyimi yok. Okumama gerek yok konuyu. Ben deneyimlere videolara göre konuşurum.

Ege Hanedar bana G770 modelinden dolayı güvenmediğini söyledi, Astiva'nın da muhtemelen deneyimi yok. Okumama gerek yok konuyu. Ben deneyimlere videolara göre konuşurum.

Deneyiminiz varsa bu cihazı mı kullanıyorsunuz? Ona göre ortaya testleri çıkarın konuşalım. G911 aldirmistiniz galiba erbek adlı bir üyeye, cihaz CPU olarak genelden daha düşük performans veriyordu (Sozde Excalibur'un üst seviye modeli, giriş değil bu) Modartın çıkıp "mükemmel soğutma" diye video çekmesinden sonra bu Excalibur G870 tutucuları başladı zaten çoğalmaya. Kendi attığınız kanaldaki Cyberpunk videosuna bakın ve 100 derece işlemciyle bol şanslar. Mükemmel soğutmaymış bayağı. Ki bunu modartın videosu ortaya çıktığında da dedim, düşük güç tüketiminde herkes soğutur. Azıcık CPU'ya yük bindimi görüyor 100 dereceleri.

Konuyu senin için okudum, hepsi Türk markası düşmanı ve deneyimsizlerdi.

Adam Türk Markası alınmaz demiş konu da. Irkçı resmen.

Müsait olunca göz atın https://www.youtube.com/@YusufMertCoskun
Gayet haklı bir tabir, ırkçı değil. Türkler ne üretebiliyor? Fason üretim cihazlar full. Ek olarak sizin deneyiminiz neydi?

Deneyiminiz varsa bu cihazı mı kullanıyorsunuz? Ona göre ortaya testleri çıkarın konuşalım. G911 aldirmistiniz galiba erbek adlı bir üyeye, cihaz CPU olarak genelden daha düşük performans veriyordu (Sozde Excalibur'un üst seviye modeli, giriş değil bu) Modartın çıkıp "mükemmel soğutma" diye video çekmesinden sonra bu Excalibur G870 tutucuları başladı zaten çoğalmaya. Kendi attığınız kanaldaki Cyberpunk videosuna bakın ve 100 derece işlemciyle bol şanslar. Mükemmel soğutmaymış bayağı. Ki bunu modartın videosu ortaya çıktığında da dedim, düşük güç tüketiminde herkes soğutur. Azıcık CPU'ya yük bindimi görüyor 100 dereceleri.

Gayet haklı bir tabir, ırkçı değil. Türkler ne üretebiliyor? Fason üretim cihazlar full. Ek olarak sizin deneyiminiz neydi.
Ben G870 hakkında video izlemedim onun hakkında bilgim yok bu forumda bir konu gördüm onla önermeye başladım, Turbo boost kapatırsan 100 derece görmez cihaz. Ek olarak deneyimim kuzenimde 1-2 hafta kalıp cihazda oyun oynamamla oldu hocam. Türkler mükemmel üretiyor demiyorum tabii ki, fakat sonuç olarak Türk logo var cihazda. Ve bu algı ileride büyür bir Türk iyi bir şey başarır o zaman şans verilmediği için boşa gider adam ne yaptıysa. Algıya gerek yok alınmaz denip geçebilir boş boşa "Türk yaptıysa öldürün" demeye gerek yok. Saygılar Ege hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı