20.000 TL motosiklet ve ekipman önerisi

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar. Bugünlerde elime motosiklet alma şansı geçebilir ve sizlerde sormak istedim. Aklımda Honda grom almak gibi bir fikir var ama bir yandan da Dirt bike alıp, tekerleklerini normal tekerlek ile değiştirip supermoto olarak kullanmayı düşünüyorum. Ama doğru motosikleti bulamadım. Ekipmandan kastım ise kask ve eldiven. Bu bütçe içerisinde önerilerinizi bekliyorum. Kask ve eldiven için 1200 TL gibi bir bütçe belirledim ve geri kalanı ile motor önerebilirsiniz.

Boyum 1.80 fakat zaten küçük motor istiyorum.Stunt hareketleri için daha rahat oluyor (ön kaldırma vs.) Ayrıca A1 ehliyetim var o nedenle 125cc önerirseniz sevinirim.
Kawasaki ninja 250 sl denk getirirsen iyi motor ama boyuna göre biraz küçük kalabilir boyun kaç.
Honda çok küçük gibi geldi bana.
Ama arazi için üretilmiş bir motoru yolda kullanmak mantıklımı orasıda muamma.

125 cc motorla ön kaldırma bekleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle basit bir araştırma ile bahsettiğim Grom'un nasıl bir potansiyeli olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca yüksek cc'li araçlarda ön kaldırmak istendiğinde "taklaya gelme" olasılığı daha yüksek. Çünkü ne kadar güç o kadar hassas ivme demek. Eğer gazı kaçırırsanız sonu kötü biter. O nedenle 125cc'ler başlangıç için daha çok tavsiye ediliyor 😊
Bir eldiven lazım de mi?
Hocam ben aslında kask ve eldiven kombinasyonunu yaptım ama motosikletlere o kadar kilitlenmişim ki eldiven ve kask markaları konusunda hiçbir fikrim yok. Acaba bu ürünlerin öne çıkan markaları nedir? Daha doğrusu en kaliteli kask üreten marka nedir?

Daha doğrusu en kaliteli kask üreten marka nedir?

En kaliteli demek yanlış olur ama:
Kalitelidir bu marka. Ama fiyatlar tuzlu.
Kenan Sofuoğlu hayatını kurtaran kaskı Yeşilay'a bağışladı - Spor Haberleri

Bu adam kullanıyorsa yeter zaten.

@Megaton Kasklar bütçeme göre çok pahalı kalıyor ama eldivenler çok hoşuma gitti ve fiyatları da gayet uygun. Ben şehir içinde ki yerleri de gezip fiyat alacağım. Eğer çok pahalı gelirse yazın çalışıp üstüne koyar da alırım. Zaten yazın alırsam konu açıp sizi de etiketlerim isterseniz.

Geri
Yukarı