Motosiklet ekipman önerisi

Louie

Centipat
Herkese iyi Sosyaller. Dominar D250 model naked motosiklet siparişi verdim bu ay sonunda teslim alacağım. Bu arada ekipmanlarımı tamamlamak istiyorum. Malum güncel fiyatlar çok yükseldiği için bütçemi 10 bin bandında tutarak orta sınıf ekipman bakıyorum. Videolardan vs. çok baktım ama hala oturtamadım kafamda.

Kask için MT, Bell, Scorpion, HJC, Nexx, LS2 gibi markalar var. LS2'ye biraz ön yargılı oldum gibi çünk çok farkl yorumlar var muhtemelen olumlu yanı F/P. Ama markalar ve modeleri arasında hangisine bakacağım konusunda çok kararsızım. Ortalama düşündüğüm bütçe 3000-4000 aralığı.

Mont, eldiven ve bot içinde durt, scoyco ve prohel biraz bütçeme uygun gibi geldi ama performans olarak nasıldır? Venom markası nasıldır? Yine kullanan veya fikri olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Ayrıca genellikle şehir içi kullanımım olacak %90. sizce pantolon mu yoksa dizlik koruma yeterli olacak mıdır?

Bot olarak da 4Riders gibi düşünüyorum. Aynı markanın mont, eldiven ve pantolonu da mevcut. Farklı farklı kullanıcı yorumları var bu markanın ama deneyimleyen oldu mu?

Şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Dominarın kullanıcı yorumlarını sizden ilerleyen zamanda burada dinlemekten çok memnun kalırım. Kaskta model olarak nexx LS2'den bir tık daha sağlıklı bir seçim olabilir. Mt helmet her ikisinden de bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Mt ve nexx sonrası seçimim bell veya Hjc'den yana olurdu. Mont ve eldiven konusunda scoyco markasına sıcak bakıyorum. Motosiklete binerken şehir içi veya dışı gibi bakmayalım. Güvenlik ne kadar üst düzey olursa o kadar çok yaşarız.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Dominarın kullanıcı yorumlarını sizden ilerleyen zamanda burada dinlemekten çok memnun kalırım. Kaskta model olarak nexx LS2'den bir tık daha sağlıklı bir seçim olabilir. Mt helmet her ikisinden de bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Mt ve nexx sonrası seçimim bell veya Hjc'den yana olurdu. Mont ve eldiven konusunda scoyco markasına sıcak bakıyorum. Motosiklete binerken şehir içi veya dışı gibi bakmayalım. Güvenlik ne kadar üst düzey olursa o kadar çok yaşarız.
Kesinlikle katılıyorum kaporta bedenimiz olacak sonuçta. dikkate alacağım önerinizi bugün caberg ve bell deneme şansım oldu bell kafama göre biraz daha uygun gibi. sanırım scoyco ve durt f/p olarak uygun görünüyor. Kullanmaya başladıktan sonra ara ara yorumlarımı belirtirim kesinlikle ama ilk motosikletim olacağı için ne kadar güvenilir olur tartışılır :)

Kesinlikle katılıyorum kaporta bedenimiz olacak sonuçta. dikkate alacağım önerinizi bugün caberg ve bell deneme şansım oldu bell kafama göre biraz daha uygun gibi. sanırım scoyco ve durt f/p olarak uygun görünüyor. Kullanmaya başladıktan sonra ara ara yorumlarımı belirtirim kesinlikle ama ilk motosikletim olacağı için ne kadar güvenilir olur tartışılır :)
Ben 10 gün önce motosiklet kullanmaya başladım rks azure 80cc işe gidip geliyorum günlük 40-50km.

Dün ilk kazamı yaptım sadece kask vardı kafamda sağ ayağımın üstünde ezilme var kemikte birşey yok çok şükür.

Gerçekten güvenlik en başta geliyor buna göre kendini donatabildiğin kadar donatmalısın.

Ben 10 gün önce motosiklet kullanmaya başladım rks azure 80cc işe gidip geliyorum günlük 40-50km.

Dün ilk kazamı yaptım sadece kask vardı kafamda sağ ayağımın üstünde ezilme var kemikte birşey yok çok şükür.

Gerçekten güvenlik en başta geliyor buna göre kendini donatabildiğin kadar donatmalısın.
Geçmiş olsun hocam

geçmiş olsun hocam. iyiki kırılmamış bilek dirsek ve diz gibi bölgelerde kırıklar maalesef çok sorunlu eski halini almıyor asla.

Hayırlı olsun hocam bende bir kaç ay önce motosiklete başladım kendimce ufak araştırmalar yaptım. Kask olarak LS2 Stream evo kullanıyorum fena değil öneririm bu kaska alternatif olarak MT Revenge 2 de alınabilir. 4RIDERS botlarda korumalarda zamanla yumuşama oluyormuş o yüzden önermem. Ben 1.5 aydır YDS nin yazlık botunu kullanıyorum gayet memnunum şu ana kadar bir sorun olmadı. Dizlik mi pantolon mu sorusuna gelince; sorduğum soruşturduğum kadarıyla pantolon daha iyi koruma sağlıyormuş. Ben genelde şehir içi kullandığım için bot ve dizlik kullanıyorum. Ama uzun yol yapan birisi olsaydım kesinlikle pantolon alırdım.

Geri
Yukarı