Motosiklet ekipman önerisi

ElviraSC

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba. Motosiklet almadan ekipman almayı düşünüyorum. İlk motorum ve ilk deneyimim olacak. Bütçe hakkında fikrim olmadığı için hem uygun fp ekipmanlar hem de bu sağlamdır bir kere para ver bunu al kesinlikle diyeceğiniz ekipmanlar var mıdır? Ekipmanda nelere dikkat etmeliyim? Bende şu an kask eldiven dahil hiçbir ekipman yok. Kask, eldiven, mont, pantolon, armour, yelek gibi aklınıza gelebilecek her tür ekipman önerisine açığım. İlk deneyimim olduğu için ve büyükşehirde yaşadığım için, üstüne kadın bir sürücü olacağım için trafikten biraz çekincem var. Malum sıkıştırmalar olabiliyor. En ufak düşüşte veya bir sorunda bile hasar almak istemiyorum. En azından fazla hasarım olmasın. Bu yüzden sağlam öneriler bekliyorum.

Hem 4 mevsim hem de yaz ve kış için ayrı ayrı öneride bulunabilirseniz de iyi olur.

Bu ürünleri direkt link olarak atarsanız ya da nerelerden tedarik edeceğimi söylerseniz sevinirim. Her türlü yerden almak mantıklı mı bilemiyorum çünkü.

Son düzenleme:
Ekipmanda nelere dikkat etmeliyim?

Güvenlik sertifikası çok önemlidir. Üstündeki harf ve yazılar ekipman hakkında bilgi verir bize. Eğer çok acele etmem dersen 2 ayda parça parça alabilirsin ekipmanları. Hem para olarak yük olmaz hem daha kaliteli parça alabilirsin.
En sağlıklı olanı bayiye gidip denemek ekipmanı. Eğer fiyat fazla ise aynı marka modeli internetten alabilirsin. Nerede yaşıyorsun? Ortalama toplam 15 bin 20 bin vs bir bütçe belirtirsen güzel olur.

Güvenlik sertifikası çok önemlidir. Üstündeki harf ve yazılar ekipman hakkında bilgi verir bize. Eğer çok acele etmem dersen 2 ayda parça parça alabilirsin ekipmanları. Hem para olarak yük olmaz hem daha kaliteli parça alabilirsin.
En sağlıklı olanı bayiye gidip denemek ekipmanı. Eğer fiyat fazla ise aynı marka modeli internetten alabilirsin. Nerede yaşıyorsun? Ortalama toplam 15 bin 20 bin vs bir bütçe belirtirsen güzel olur.
Ne yazması gerekiyor ekipmanın üstünde peki?
Ben de parça parça almayı düşünüyorum. Fakat fiyatlar da gün geçtikçe artıyor. Zarara sokuyor maalesef durduk yere.
İstanbul'da yaşıyorum. Her ekipman satan yerden alınır mı ki güvenilip bilemedim...
Bütçe hakkında pek bilgim yok aslında ama ekipmanın öneminden dolayı bütçeyi zorlayabilirim. Toplam 15-25 arası şunlar sağlam tutar seni derseniz buna tabiiyim. Yok bu bütçe çok aşağıda, bir kaza yapsan hasar alırsın bütçeyi şuraya kadar artır derseniz de dediğim gibi kendimi zorlarım. Motoru 1 ay daha ertelerim olmadı. Zaten sınav mayıs sonu tahmini. Ehliyetim olmayacak yani birkaç ay.

Hangi motoru alacaksınız?
Motomax motospartan vb yerlerden alabilirsiniz.
En azından orada deneyip fikir sahibi olun.
25 bin TL'ye:
Scorpion Exo serisi 491 ya da üst serisi olabilir. Hjc olabilir.
Ne kadar marka da olsa çoğu ekipmanda soft koruma olabiliyor. Bunları yükseltebilirsiniz.
Ceket olarak:
Revit Eclipse 2.
Daınese veloce
Eğer ceket olarak aldığınız ceketin sırt koruması yoksa genelde olmuyor veya soft koruma oluyor mesela Revit Eclipse alıp 8 9 bin liraya:
Üstüne bunu alıp takabilisiniz.

Hangi motoru alacaksınız?
Motomax motospartan vb yerlerden alabilirsiniz.
En azından orada deneyip fikir sahibi olun.
25 bin TL'ye:
Scorpion Exo serisi 491 ya da üst serisi olabilir. Hjc olabilir.
Ne kadar marka da olsa çoğu ekipmanda soft koruma olabiliyor. Bunları yükseltebilirsiniz.
Ceket olarak:
Revit Eclipse 2.
Daınese veloce
Eğer ceket olarak aldığınız ceketin sırt koruması yoksa genelde olmuyor veya soft koruma oluyor mesela Revit Eclipse alıp 8 9 bin liraya:
Üstüne bunu alıp takabilisiniz.
Apache rtr 200 almayı düşünüyorum başlangıç motoru olarak. Hiç motosiklet sürme deneyimim yok. Sınavda kullanacağım motor da bu olacak muhtemelen. 9 ay taksit yapan yerler varmış. O şekilde sıfır almayı düşünüyorum. Çünkü 2. el ile arasında çok fark yok.
Dediğiniz yerlere bakacağım.
Ekipmanlarda yükseltme nasıl oluyor bilmiyorum ama araştırıp dediğiniz gibi yaparım.
Önerdiklerinize bakıp yavaştan parça parça almaya başlarım.
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Peki eldiven ve bot önerisinde de bulunabilir misiniz?

@ElviraSC
Gerçekten bende sevdim motoru. 2 3 gün önce inceledim.

IMG_20240405_175237.jpg

IMG_20240405_175215.jpg

Şimdi bu bütçede çok fazla marka model var. Bu dediğim mağazalara gidip bakın derim. Pendik Kadıköy vs çok yerde varlar.
Ortalama cekete 8 9 bin TL.
Kask 7 bin TL civarı.
Pantolon 8 9 bin TL.
Eldiven 3 bin TL civarı.
Hatta dediğim gibi kast ceket pantolon alıp eldiven ve botu daha sonra alabilirsiniz.

@ElviraSC
Gerçekten bende sevdim motoru. 2 3 gün önce inceledim.

Eki Görüntüle 2161883

Eki Görüntüle 2161884

Şimdi bu bütçede çok fazla marka model var. Bu dediğim mağazalara gidip bakın derim. Pendik Kadıköy vs çok yerde varlar.
Ortalama cekete 8 9 bin TL.
Kask 7 bin TL civarı.
Pantolon 8 9 bin TL.
Eldiven 3 bin TL civarı.
Hatta dediğim gibi kast ceket pantolon alıp eldiven ve botu daha sonra alabilirsiniz.
200'lük bir motora göre duruşu çok hoşuma gitti. Mavi rengi o kadar güzel ki siyah alacaktım ilk motoru ama beni buga soktu. İkisi arasında bıraktırdı. İnceleme videolarını izleyerek ve gruplarda inceleyebiliyorum ben anca şu an...
Avrupa tarafında oturuyorum ama Kadıköy'e gidip dediğiniz yerlere bakacağım kesin.
İlk önce kask ceket eldiven alıp pantolon ve botu daha sonra almayı düşünüyorum aslında ama bakacağım duruma göre.
Bu dedikleriniz seni çok uzun süre götürür derseniz zaten bunlara bakarım direkt.

Yani şöyle ben büyürüm dersen 1 2 sene o ekipman olmaz dersen bir daha düşün.
YouTube'da o mağazalar ile çok video çeken kişiler var. Motorcu muhabbeti, Eray topluoğlu vb kişiler bu mağazaları çekti. Altın elbiseli adam videolarını olması lazım motomax ile izleyebilirsin.

Yani şöyle ben büyürüm dersen 1 2 sene o ekipman olmaz dersen bir daha düşün.
YouTube'da o mağazalar ile çok video çeken kişiler var. Motorcu muhabbeti, Eray topluoğlu vb kişiler bu mağazaları çekti. Altın elbiseli adam videolarını olması lazım motomax ile izleyebilirsin.
Yok daha büyümem. :) Kalite anlamında demek istemiştim götürür diye.
İnceleyeceğim dediğiniz videoları. Tüm bilgiler için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Beğendiğini ürünlerin bedeni ile fiyatını not et. Daha sonra farklı mağaza ve internet ile kıyasla. Hangisi uygun ise oradan al. Giymeden alma kesinlikle. Ceket eldiven kask giyiliyor ama pantolon giymek zor geliyor.

Şimdiden böyle kaliteli alırsanız çok uzun yıllar sizi götürür.
Eldiven olarak bence bir yazlık bir kışlık alın. Şimdi yazlık alın ileride kışlık alın.

Bot hakkında hiç bilgim yok.

Motoru beğendim genel olarak ayarlanabilir ön süspansiyon ön arka ABS 3 kademeli sürüş modu Bluetooth bağlantısı vs pek çok şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı