20.000 TL'ye ekran kartı önerisi

TechPowerUp'tan bakıyorum. Daha garanti oluyor. Ki zaten minimum 600W istiyor 7800XT. Adamlar en kötü ihtimali düşünüyor. Ve hız aşırtma yapılmadığına tam performanslı çalışmayacağını ilk defa duydum. Bir de diyorsun ki bilip bilmeden yorum yapma. Neremle gülsem şaştım kaldım.
RX 7800 XT, hız aşırtmaya açık bir kart. Referans bilgilerde boşuna 700W önerilmemiş. Zaten linkini bırakacağım videoda ortalama 280W TDP kullanılmış. Sizin mantığınıza göre redditte 500W güç kaynağında bu kartı kullanan var. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD Adrenalin stabil değil diyorum, gelip burada saçmalıyorsunuz.

Konuya ek olarak ryzen 5500, 1080p'de bu kart ile yetersiz kalmaya başlar ve darboğaza yol açar.
Tabiki sanal çözünürlük ile 1440p oyun oynatabilir ancak bu sefer alacağı FPS değerleri ciddi düşmeye başlar.

Son düzenleme:
RX 7800 XT, hız aşırtmaya açık bir kart. Referans bilgilerde boşuna 700W önerilmemiş. Zaten linkini bırakacağım videoda ortalama 280W TDP kullanılmış. Sizin mantığınıza göre redditte 500W güç kaynağında bu kartı kullanan var. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD Adrenalin stabil değil diyorum, gelip burada saçmalıyorsunuz.

Konuya ek olarak ryzen 5500, 1080p'de bu kart ile yetersiz kalmaya başlar ve darboğaza yol açar.
Tabiki sanal çözünürlük ile 1440p oyun oynatabilir ancak bu sefer alacağı FPS değerleri ciddi düşmeye başlar.
Adam OC yapmak zorunda değil. Zaten alması gerekenleri attım daha ne anlatıyorsun. Bütçesini yükseltebilirmiş işte. 5600 ile kullanır 1080P'de. Tamam darboğaz olur olmasına da kart kullanılmayacak seviyede olmaz. OC yapmak zorunda değil ki adam. Kart sanki 1050 Ti gibi davranıyorsun. Güçlü bir kart zaten.

Soğutma olarak çok da iyi değil. Ve 5500 ile fena darboğaz yapar. Benim önerdilerimi alması bence daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı