20.000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
20.000
Nvidia teknolojisi diye bişey yok mu ? Dostum sen çok yanlış yerdesin. Nvidia 1660 ti lara bile hala güncelleme veriyor. Amd fanboyluğu yapacağına biraz araştır bence. Şuan takip ettiğin izlediğin ne kadar yayıncı oyuncu varsa hepsi nvidia kullanıyor. Donanım arşivindaki abdullah ın amd yi ne kadar övdüğünü herkes biliyor. bilgisayarında threadripper olmasına rağmen nvidia kullanıyor adam 😂
AMD asıl alıcısına değer verseydi, sürücü güncelleme olayını komple kaldırırdı. Yıl olmuş 2023 hala sürücü güncelleme muhabbeti devam. Üstelik bundan kaybettiğini bile bile devam ediyor. Sürücü çökmesinden kaynaklanan mavi ekran hatalarıda cabası…
RTX 2000 serisi ile bile hala orta düzeyin üzerinde sistem toplanabiliyor. Hatta 2080 ti işin içine girdiğinde üstdüzeyde toplanabiliyor..
BU DEVİRDE ZATEN ARTIK HERŞEY ÇUVALLA PARA DOSTUM. Verdiğin para değsin bence.
8000 tl amd mi 10000 tl nvidia mı dersen nvidia derim. Amd nin sadece işlemcisi alınır, ama fiyat uygunluğu yanıltmasın, ryzen işlemcilerin çok ciddi ısınma problemi var, yani sıvı soğutucu şart. Oda eklenince fiyata bi avantajı kalmıyor. Oc yapmadan ryzenlerin bi anlamı yok. Oc yapınca ısınmaya çare bulmak zor. Amd de herşey kısır döngü. R5 3600, 3200 ram desteklemiyor. İşlemciye önbellek hacmi muazzam kabul, transistör mesafesi olayında da (nm) intelin çok önündeler, o da kabul. Ama amd nin işlemcilerinin kutusunda stok fan yerine en azından kule tipi veya sıvı soğutma olması lazım ki ben amd kullanıcılarını düşünüyor diyebiliyim..

Yani demem o ki fanboyluk yapacağına önce araştır tarafsız, bi tart. Fiyat odaklı olma.
Bi tarafta 3500/3000 bi samsung 500 gb ssd var, diğer tarafta corsair mp510 5000/4500 500 gb ssd var, samsung ssd 1500 tl, corsair 1000 tl diyelim, hangisini alırsın ? Senin kafayla corsair alırsın, 2 sene sonra öldü ssd gitti herşey diye yenisine bakarsın, benim bakış açımla samsung alırım, en az 5 sene kullanırım o ssd yi. Mental bu olursa senin için daha hayırlı olur.
Kardes bir dedigin digerini tutmuyor. Sagda solda izledigin videolardan konusacagina kendin al kullan. Beni ilgilendirmez o Abdullah Hacigul mudur nedir onun kullandigi ekran karti. Cok kafa olsa o adamda Steam Deck hakkinda kotu yorum yapmaz, donanimini kotulemezdi. Elin cinli el konsolu ureticisinin konsolunu daha cok begeniyormus Steam deck kotuymus. Steam ve gelistiricilerin cok umrunda sanki o konsollar. Steam Decke ozel optimizasyon yapildigini da bildiginden supheliyim.

Yukarida kendin 1660 Ti'lara surucu destegi geldigini ve bunun iyi bir sey oldugunu soylemissin. Aynisini AMD yapinca kotu mu oluyor ? Kafa yapini cozemedim.

Ben su an kullandigim 12400F RX 6800 sistemi 21 bine aldim gecen hafta. Eger ayni butcede 3080 toplansaydi onu tercih ederdim. Bana fanboy diyorsun ama kendin itiraf etmissin daha iyi olsa bile AMD NVIDIA alirim diye. Yani fanboy sensin.

6000 serisinden once Wattman'lardir surucu cokmeleridir bunlar yaygindi. Fakat sonradan cozduler bir sikinti kalmadi. Zamaninda 3060 Ti kullaniyordum iyi de gecmisim RX 6800'e. Su an RX 6800 le her oyunda en az 20 fps farkla ekstra 8 GB VRAM le daha mutluyum.

8000 TL AMD mi 10000 TL NVIDIA mı dersen NVIDIA derim.

Kendinle çelişiyorsun adama fanboyluk yapma diyorsun kendin yapıyorsun?

AMD'nin işlemcilerinin kutusunda stok fan yerine en azından kule tipi veya sıvı soğutma olması lazım ki ben AMD kullanıcılarını düşünüyor diyebileyim.

Ayrıca sanma ki Intel böyle değil 12.nesil yeni stok fan yaptılar daha kötü oldu BF v de 80 dereceye çıkıyordu stok fan ile 12400F.

Son düzenleme:
Kardes bir dedigin digerini tutmuyor. Sagda solda izledigin videolardan konusacagina kendin al kullan. Beni ilgilendirmez o Abdullah Hacigul mudur nedir onun kullandigi ekran karti. Cok kafa olsa o adamda Steam Deck hakkinda kotu yorum yapmaz, donanimini kotulemezdi. Elin cinli el konsolu ureticisinin konsolunu daha cok begeniyormus Steam deck kotuymus. Steam ve gelistiricilerin cok umrunda sanki o konsollar. Steam Decke ozel optimizasyon yapildigini da bildiginden supheliyim.

Yukarida kendin 1660 Ti'lara surucu destegi geldigini ve bunun iyi bir sey oldugunu soylemissin. Aynisini AMD yapinca kotu mu oluyor ? Kafa yapini cozemedim.

Ben su an kullandigim 12400F RX 6800 sistemi 21 bine aldim gecen hafta. Eger ayni butcede 3080 toplansaydi onu tercih ederdim. Bana fanboy diyorsun ama kendin itiraf etmissin daha iyi olsa bile AMD NVIDIA alirim diye. Yani fanboy sensin.

6000 serisinden once Wattman'lardir surucu cokmeleridir bunlar yaygindi. Fakat sonradan cozduler bir sikinti kalmadi. Zamaninda 3060 Ti kullaniyordum iyi de gecmisim RX 6800'e. Su an RX 6800 le her oyunda en az 20 fps farkla ekstra 8 GB VRAM le daha mutluyum.
Sen iyimisin steam deck ne alaka ? Konudan niye sapıyosun ? Steam deck in nvidia ve amd ile bağlantısı ne ? Ayrıca ben 1660 ti lere SÜRÜCÜ DESTEĞİ GELİYOR DEMEDİM. Anlamıyosun, iyice oku madem. Güncelleme alıyor dedim. Eski ekran kartı olmasında rağmen nvidia güncelleme yolluyor dedim. Gtx serisine de güncelleme gönderiyor hala.
Kendin itiraf etmişsin daha iyi olsa bile diye başlayan cümlen komple fiyasko. Ben daha iyi olsa bile demedim. 2000 tl fazla olsun nvidia olsun dedim, çünkü güven veriyor nvidia. Bunu bu şekilde anlamaman için ssd örneğini verdim, yine bu şekilde anladın, şaşırmadım. 6000 serisinde de sürücü çökmesi problemini yaşayanlar var araştırırsan rastlarsın.
Amd nin eksi lerinden baya bahsettim, okumadan geçmişsin belliki, sen bilirsin.
BİDAHA MESAJ YAZMA FİKRİN SANA KALSIN

Ayrıca sanma ki Intel böyle değil 12.nesil yeni stok fan yaptılar daha kötü oldu BF v de 80 dereceye çıkıyordu stok fan ile 12400F.
Mesajın tamamını oku sonra kendinle çelişiyosun de. Anlamıyosan hiçbişey deme. Ben açıklamışım gayet detaylı bi şekilde. Nvidia güven veriyor, 2080 ti le bile şuan ileri düzey sistem toplanabilir diyorum. Amd ekran kartlarına güvenmiyorum sürücü çökme muhabbetinden ve sürücü güncelleme saçmalığından dolayı. Bu yüzden amd mi nvidia mı dersen nvidia derim. Yazının tamamını oku.
Ayrıca intel 3. Nesil işlemci ne alaka ? Niye 3. Nesilden örnek veriyosun ? Niye çekirdek sayısı yüksek işlemcilerden örnek vermiyosun ? Bi siz mi biliyosunuz bi siz mi akıllısınız ?

Son düzenleme:
Sen iyimisin steam deck ne alaka ? Konudan niye sapıyosun ? Steam deck in nvidia ve amd ile bağlantısı ne ? Ayrıca ben 1660 ti lere SÜRÜCÜ DESTEĞİ GELİYOR DEMEDİM. Anlamıyosun, iyice oku madem. Güncelleme alıyor dedim. Eski ekran kartı olmasında rağmen nvidia güncelleme yolluyor dedim. Gtx serisine de güncelleme gönderiyor hala.
Kendin itiraf etmişsin daha iyi olsa bile diye başlayan cümlen komple fiyasko. Ben daha iyi olsa bile demedim. 2000 tl fazla olsun nvidia olsun dedim, çünkü güven veriyor nvidia. Bunu bu şekilde anlamaman için ssd örneğini verdim, yine bu şekilde anladın, şaşırmadım. 6000 serisinde de sürücü çökmesi problemini yaşayanlar var araştırırsan rastlarsın.
Amd nin eksi lerinden baya bahsettim, okumadan geçmişsin belliki, sen bilirsin.
BİDAHA MESAJ YAZMA FİKRİN SANA KALSIN

Mesajın tamamını oku sonra kendinle çelişiyosun de. Anlamıyosan hiçbişey deme. Ben açıklamışım gayet detaylı bi şekilde. Nvidia güven veriyor, 2080 ti le bile şuan ileri düzey sistem toplanabilir diyorum. Amd ekran kartlarına güvenmiyorum sürücü çökme muhabbetinden ve sürücü güncelleme saçmalığından dolayı. Bu yüzden amd mi nvidia mı dersen nvidia derim. Yazının tamamını oku.
Ayrıca intel 3. Nesil işlemci ne alaka ? Niye 3. Nesilden örnek veriyosun ? Niye çekirdek sayısı yüksek işlemcilerden örnek vermiyosun ? Bi siz mi biliyosunuz bi siz mi akıllısınız ?
Bilader cikmis bana o donanim arsivindeki heriften ornek veriyorsun o da NVIDIA kullaniyor diye. Onun uzerine yazdim Steam Deck hakkindaki cevabi, cunku o hiyar cikmis deckin donanim yetersizliginden bahsetmisti.

Senin cidden sorunlarin var sanirim. Surucu destegi geliyor ile guncelleme geliyor demek ayni sey. Siz nvidia fanboylarinin kafasi bu kadar mi calisiyor cidden. SSD orneginde de iyice sacmalamissin. Illa her seye marka alicam diye bir sacmalik yok. 7 sene Toshiba HDD kulllandim. Ne elimde kaldi ne de birsey oldu. Kronik sorunlu alet alirsan elinde kalir tabii. Ama senin kafan ona da caslimaz muhtemelen.

2080 Ti'la ust duzey sistem toplanabilir diyor kafayi yersin. O kartin sifiri adam akilli bulunuyor mu peki ? Bulsan bile daha ucuza 3070 Ti gibi daha guncel kartlar var. Yok 6000 serisinde cokme oluyormus. Gidip ust duzey sistemde kotu psu ve ram kullanirsan elinde kalir zaten. Surucu cokmesi diye bir sey kalmadi artik ayrica. Wattman hatasinin bilgisayar olagandisi bir sekilde kapatildiginda da alindigini bilmeyen senin gibiler yuzunden AMD damga yedi. Bu kadar yuksek butcede geriye donuk bir islemci almayi dusunmus birisin ayrica. Ne yapacaktin cidden merak ediyorum LGA 1200 islemci aldiktan sonra.

Bak bir daha yazmissin surucu guncelleme diye assagidaki paragrafta. Analama zorlugun var sanirim.

Ne 3. nesili ? Neden bahsediyorsun ? Ciddi ciddi bir sizofreni vakasiyla karsi karsiyayiz sanirim.

Madem milletin onerilerini bu sekilde hice sayiyorsun, acma konu falan. Kimseye de cevap yazma deme gibi bir hakkin da yok.

Konuyu actigindan beri surucu guncelleme diye bir sey geveliyor ama anlamadim halen.

Ayrıca Intel 3. Nesil işlemci ne alaka? Niye 3. Nesilden örnek veriyorsun? Niye çekirdek sayısı yüksek işlemcilerden örnek vermiyosun? Bir siz mi biliyosunuz bir siz mi akıllısınız?

Dostum sen iyi misin? iyi bak bakalım 3.nesil mi yazmısım oraya ayrıca kullanmadan etmeden AMD'ye güvenmemenin sebebi NVIDIA fanboyu olmandır konu kapanmıstır.

Dostum sen iyi misin? iyi bak bakalım 3.nesil mi yazmısım oraya ayrıca kullanmadan etmeden AMD'ye güvenmemenin sebebi NVIDIA fanboyu olmandır konu kapanmıstır.
3. Nesil de kastım i3 serisi… i7 den i9 dan niye örnek vermiyosun anlamında söyledim. Amd ye güvenmememin sebebi amd mavi ekran hatası defalarcada söyledim. Amd nin fiyatının daha uygun olmasının amd yi daha iyi yaptığını düşünen zihniyetle konu zaten baştan kapandı. Nvidia ya güvenmemin sebebini, amd ye güvenmememin sebebini en baştan söyledim, örnek vererekte anlatmaya çalıştım. okumuyosunuz yazdıklarımı belliki okumayın ilgilenmiyorum. Konu asıl şimdi kapandı. Bu zihniyetsizliğe sahip amd kullanıcıları ile ortak bi yönüm olsun istemiyorum :) kullanmam amd :)

3. Nesil de kastım i3 serisi… i7 den i9 dan niye örnek vermiyosun anlamında söyledim. Amd ye güvenmememin sebebi amd mavi ekran hatası defalarcada söyledim. Amd nin fiyatının daha uygun olmasının amd yi daha iyi yaptığını düşünen zihniyetle konu zaten baştan kapandı. Nvidia ya güvenmemin sebebini, amd ye güvenmememin sebebini en baştan söyledim, örnek vererekte anlatmaya çalıştım. okumuyosunuz yazdıklarımı belliki okumayın ilgilenmiyorum. Konu asıl şimdi kapandı. Bu zihniyetsizliğe sahip amd kullanıcıları ile ortak bi yönüm olsun istemiyorum :) kullanmam amd :)
Konstukca batiyorsun. i3 ler 3. nesil mi oluyor saniyorsun ? Kac yasindasin bilmiyorum ama bu kadar cahil olunmaz. Ayrica 12400F i5 serisinin urunudur i3 serisinin degil superzeka.

Yukarda bir yerde demistin yine performansi iyi islemci yerine "3. nesil islemcileri ornek veriyorsunuz" I5 12400F 3000 lira butcede alinabilecek en iyi islemcidir. R 5 5600X den daha guclu olmasi bir yana, fiyat olarak da ucuz.

Yazmis mavi ekran hatasi diye. Ne sacmaliyorsun bilader sen ? AMD fiyati hem uygun hem de kullanisli. Daha fazla butceye 12400F oneriyoruz zaten. Butce dusukse aliyorlar R5 5600' u keyiflerine bakiyorlar. Kelimenin tam anlamiyla bilgisizsin. Bir de konu kapandi, zihniyetsiz gibi seyler yazmissin. Okumuyorsunuz yazdiklarimi demis bide. Akla mantiga uyuyor mu yazdiklarin da arguman sayalim.

bu zihniyetsizliğe sahip amd kullanıcıları ile ortak bi yönüm olsun istemiyorum
Bizim senin gibi kara cahil biriyle ortak bir yonumuz olamaz zaten. Sagda solda duydugun kulaktan dolma bilgilerle burada hava yapma. "NVIDIA cok iyi ya AMD cop" diyen fanboylardan bir farkin yok. Zira fanboylukta basi cekiyorsun.

3. nesilden örnek veriyosun ? Niye çekirdek sayısı yüksek işlemcilerden örnek vermiyosun ? Bi siz mi biliyosunuz bi siz mi akıllısınız ?
Yukarida da soylemistim 12400F i5 islemcidir. Bir biz biliyoruz degil, sen hic bir sey bilmiyorsun. Deli cesareti herhalde

Geri
Yukarı