20-25 bin TL arası ekran kartı önerisi

Bütçe
25000
Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Merhaba, 20-25 bin TL bandında ekran kartı bakıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Aklımda 4070 Ti modeli var ama pek emin değilim.

Bu attığınız model referans tasarıma çok benziyor. Referans tasarım mı bu? Bir de performans olarak beklenileni karşılamadığı söyleniyordu AMD yeni nesili için siz ne düşünüyorsunuz?
İşlemciniz nedir?

İşlemciniz nedir?

Hocam ısınma sorunu var diye biliyorum 7900 XTX’in

Bu attığınız model referans tasarıma çok benziyor. Referans tasarım mı bu? Bir de performans olarak beklenileni karşılamadığı söyleniyordu AMD yeni nesili için siz ne düşünüyorsunuz?

Ben bu mesajda neden karşılamadığını yazmıştım fakat yerine 4070 Ti seçecek kadar da değil. Şahsen RTX 4080'i ilk sıraya, 7900 XTX'i ikinci sıraya koyarım. Üçüncü sırayı 4070 Ti mı alır yoksa 7900 XT mi onu ileride göreceğiz.

Ben bu halde RTX 4080 tercih ederim, tamam 7900 XTX'in kas gücü ve fiyat avantajı var ama NVIDIA bu seride ilk kez Ray Tracing'in hakkını verecek güçte çekirdekler kullanmaya başladı. Güç tüketim değerleri de gerçekten çok iyi ve DLSS 3.0 vaat ediyor.

RTX 3000'e karşı RX 6000 seçerken kas gücü, güç tüketimi ve fiyat gibi bolca avantaja karşılık DLSS 2.x ile rekabet eden FSR 2.x'i de buraya koyabiliyordun. RX 7000 şu haliyle yalnızca fiyat ve kas gücü gösterebiliyor bu da yeterli değil. AMD hem işlemci hem de ekran kartında fazla rehavete girdi rakiplerinin kim olduğunu çabuk unutuyorlar.

Geri
Yukarı