20 bin TL Telefon Tavsiyesi

Esunshine

Hectopat
Daha fazla  
Daha önceden konu açmıştım ama bu süre zarfında hem bütçem değişti hem de yılbaşından önce telefonlar zamlanmadan almak istiyorum. Eski telefonumu yaptırdım ama ekran bazen düzgün çalışmıyor. Yaptırdığım yerde su aldığı için herhangi bir garanti vermemişti.
20 bin liraya telefon önerir misiniz? Kredi ile alacağım, bütçemi pek fazla arttıramam.

İstediğim Özellikler

-NFC
-Batarya (Ne kadar hızlı şarj olursa o kadar iyi)
-Kamera

Uzun süre kullanabileceğim kasma donma yapmayacak bir telefon istiyorum. Xiaomi önermeyin. Şimdiden teşekkürler.
Realme GT 2 = 13.800 TL
65W hızlı şarj desteğinin olması benim için iyi. Yazılım konusunda tereddütlerim var. Bir de diğer iki cihazın suya dayanıklılık sertifikası var, bu cihazın yok.
Screenshot_2023-12-22-23-26-54-309_trendyol.com-edit.jpg

Samsung S21 FE (2. Nesil) = 17.400 TL
Tasarım olarak S23 FE daha çok hoşuma gitti. Arada yaklaşık 3 bin lira var, S23 FE almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.
Screenshot_2023-12-22-23-24-11-423_com.brave.browser-edit.jpg

Samsung S23 FE = 20.680 TL
25W hızlı şarj dışında her şeyi beğendim. Ama GT 2 ile aradaki fiyat farkına değer mi emin değilim.
Screenshot_2023-12-22-23-23-22-870_com.brave.browser-edit.jpg

Daha önceden konu açmıştım ama bu süre zarfında hem bütçem değişti hem de yılbaşından önce telefonlar zamlanmadan almak istiyorum. Eski telefonumu yaptırdım ama ekran bazen düzgün çalışmıyor. Yaptırdığım yerde su aldığı için herhangi bir garanti vermemişti.
20 bin liraya telefon önerir misiniz? Kredi ile alacağım, bütçemi pek fazla arttıramam.

istediğim özellikler

-NFC
-Batarya (ne kadar hızlı şarj olursa o kadar iyi)
-Kamera

Uzun süre kullanabileceğim kasma donma yapmayacak bir telefon istiyorum. Xiaomi önermeyin. Şimdiden teşekkürler.
Realme GT 2 = 13.800 TL
65W hızlı şarj desteğinin olması benim için iyi. Yazılım konusunda tereddütlerim var. Bir de diğer iki cihazın suya dayanıklılık sertifikası var, bu cihazın yok.
Eki Görüntüle 2061816
Samsung S21 FE (2. nesil) = 17.400 TL
Tasarım olarak S23 FE daha çok hoşuma gitti. Arada yaklaşık 3 bin lira var, S23 FE almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.
Eki Görüntüle 2061818
25W hızlı şarj dışında her şeyi beğendim. Ama GT 2 ile aradaki fiyat farkına değer mi emin değilim.
Eki Görüntüle 2061820

POCO F5 12/256 olanı sakın kaçırma bu bütçeye alabileceğin en iyi telefon Snapdragon işlemcisi ile oyun vb. kafana esen her şeyi yaparsın mükemmel ötesi performansı ve pili ile seni uzun zaman götürür.

İstediğim Özellikler

-NFC
-Batarya (Ne kadar hızlı şarj olursa o kadar iyi)
-Kamera

Realme GT 2 = 13.800 TL
Eki Görüntüle 2061816
Samsung S21 FE (2. Nesil) = 17.400 TL
Eki Görüntüle 2061818
Eki Görüntüle 2061820
Samsung S23 FE öneririm.

Realme GT 2 bile size fersah fersah yetecektir. Bütçe sınırında ise S23 FE alınır ama bataryası pek de iyi sayılmaz.
Realme yazılımı nasıldır? Daha önce Xiaomi kullanıyordum, bazı saçma yazılımsal sorunları can sıkıyordu. Bir de suya dayanıklı değil, önceki telefonumda bundan dolayı bozuldu. Bu yüzden biraz tereddüt ediyorum. Ama S23 FE’ye göre hem fiyat hem de hızlı şarj desteği (65W) daha iyi.
POCO F5 12/256 olanı sakın kaçırma bu bütçeye alabileceğin en iyi telefon Snapdragon işlemcisi ile oyun vb. kafana esen her şeyi yaparsın mükemmel ötesi performansı ve pili ile seni uzun zaman götürür.
Xiaomi düşünmüyorum.
S22 daha mı iyidir? Batarya ve ısınma sorunu var diyorlar.
F/P olarak GT2 ama S23 FE daha taze cihaz.
Kararsız kaldım.

Ben de S23FE - S22 - S21FE - GT2 - Honor90 düşünüyorum. GT2 iş görür gibi duruyor acaba arttırmaya gerek var mı bütçeyi. Samsung'u ileride değiştirirken takas desteği var, faydalı olabilir.
Ben de çok kararsızım... S23 FE'nin ekran gövde oranı %83 kaba duruyor, S22'nin bataryası kötü diyorlar, GT 2'nin kamerası iyi değil ve bataryası kötü diyorlar. Ne yapsam bilemedim.

Ben de çok kararsızım... S23 FE'nin ekran gövde oranı %83 kaba duruyor, S22'nin bataryası kötü diyorlar, GT 2'nin kamerası iyi değil ve bataryası kötü diyorlar. Ne yapsam bilemedim.

Yılbaşı gelmeden almayı düşünüyorum. Yurt dışı cihazlara da bulaşılır mı bilmiyorum epey kullanan var herhalde ama bankacılık, e-Devlet gibi uygulamalar ve diğer güvenlik riskleri için o topa girmemeyi düşünüyorum. Konuyu takipteyim.

Geri
Yukarı