Steam 20 Kasım'dan sonra iade nasıl olur?

LethalSmile

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere 20 Kasım'dan sonra Steam'de oyun fiyatları dolar üzerinden olacak.
Ben Forza Horizon 5 almak istiyorum, şu an 600TL. İnternetten baktığım kadarıyla, yurt dışında 60 dolara (1700TL civarı)satılıyor.
Bazı kişiler Türkiye fiyatlandırmasında 600TL'den daha düşük bir miktar olabilir gibi şeyler diyorlar. Oyunu ben ayın 19'unda satın alsam 600TL'ye. Steam dolara döndüğünde daha ucuz olursa iade etsem nasıl olur acaba? Bana 600TL mi dönüş yaparlar yoksa o anki parayı mı iade ederler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere 20 Kasım'dan sonra Steam'de oyun fiyatları dolar üzerinden olacak.
Ben Forza Horizon 5 almak istiyorum, şu an 600TL. İnternetten baktığım kadarıyla, yurt dışında 60 dolara (1700TL civarı)satılıyor.
Bazı kişiler Türkiye fiyatlandırmasında 600TL'den daha düşük bir miktar olabilir gibi şeyler diyorlar. Oyunu ben ayın 19'unda satın alsam 600TL'ye. Steam dolara döndüğünde daha ucuz olursa iade etsem nasıl olur acaba? Bana 600TL mi dönüş yaparlar yoksa o anki parayı mı iade ederler?

Aldığın fiyatı mena USD üzerinden geri alırsın.

Oldu dostum iade için üstüne para verecekler bir de. Neye aldıysan o fiyata gelir. Bu kadar basit.

Faturada ne yazarsa o miktar iade edilir

Eğer kartla alırsan ve iadenin karta yapılmasını istersen dolara geçmiş olmanın bir önemi kalmaz tutar olduğu gibi iade edilir. Yok eğer bakiyeyle alirsan veya kartla aldığın halde bakiye iadesi istersen bu kez USD olarak iadesi yapılır 600 TL karşılığı. Ama 600 liraya oyun alayım da bana 60 USD iade olur mu diye düşünüyorsan öyle olmasi imkansiz.

600 TL'nin dolar karşılığını bakiye olarak hesabına yatırırlar. Bu da 21 dolar yapıyor.

Aldığın fiyatı mena USD üzerinden geri alırsın.
Eğer kartla alışveriş yaparsa USD'ye geçmiş olmasının önemi olmaz, TL ile işlem yapıldığı için iade karta aynen TL olarak yapılır Steam bakiyesi olarak iadesi yapılsın demediği sürece.

Kurnazlık değildi aslında. Hangisi daha ucuz olur diye uğraşıyordum.

Her halükarda TL ile aldığın daha ucuz olacak kankam. Dolarin gelmesiyle pek bir degisiklik olmayacak diyen cahilleri dinleme elle tutulur verileri olmadan salliyorlar dolar ile cok pahaliya alacaksin oyunlari bu dedigimi unutma.

Geri
Yukarı