20 Mbps internet iyi mi?

Günlük işler için demişsin ama çok fazla dosya indiren biriysen 20 Mbps yetmez. Özellikle ailen kullanıyorsa takılmalar VS. yaşanabilir. Altyapınız destekliyorsa TürkNet'e geçiş yapın 95 Tl'ye 75 Mbps hız alıyorum

Mantıklı.

Türk Telekom ile 2 yıllık kontratım bitiyor, yeni pakete geçeceğim. Babam Türk Telekom kullanma konusunda ısrarcı. Paket olarak da 20Mbps'ye kadar limitsiz internet 96TL. Şu anki internetim sınırlı ve 35Mbps ve zorlukta yetiyor bana. 20Mbps'nin ne kadarını alabilirim altyapım var. Günlük işlerde 20Mbps yeterli olur mu? Ağır işler olmayacak. Bir de downloadım 20Mbps olursa oyunları kaç MB ile indiririm?

Mantıklı düşündüğümüzde 20 Mbps bir hıza 96 TL vermek mantıksız. Ben o fiyata Türk Telekom'da 35 Mbps alıyorum. Ancak farklı bir firmadan alacağın zaman kendi altyapıları yoksa ve Türk Telekom'un altyapsınuı kullanırsa bazen Türk Telekom tarafından sıkıntı yaşabilirsin. Hem bu yüzden ben Türk Telekom kulanıyorum. Kendi kullanıcılarına daha iyi bakıyorlar. Türk Telekom'a 35 Mbps'de 96 TL ödüyorum ama hizmet bayağı iyi. Ben hizmetlerini beğeniyorum. Bir de neyi istediğinizi bilmeniz lazım. Tüm paketleri araştırın. Şimdi gamer paketler var onlara bakabilirsin. TurkNet ya da NetSpeed daha ucuza ve dahayuksek hız alacağım ama bilememki belki arada kesilecek ya da sürekli kesilecek. Arada Türk Telekom(altyapı sahıbı) ya da interneti aldıgım sırketten sıknıtılar cıkacak hız dusecek. Ben TurkNet'e basvururken mahallede internet basvuru yogunlugu vardı ve bos portla TurkNet'e basvurdum ve TurkNet portu alamamıs bende Türk Telekom'a basvurdum port actılar ama ınternetı almam gerektı. Dediüim gibi 35 Mbps kullanıyorum ve bugune kadar hiç kotu olay yasamadım.

20 Mbps bir aile için yetersizdir. En az 35 öneririm. Türknet, Millenicom, Netspeed gibi alternatifleri değerlendirmeye almanızı öneririm.
Maalesef babam Türk Telekom konusunda ısrarcı.
Çok kazık bir fiyat var. NetSpeed ya da onun gibi ISS'leri kullanmanızı tavsiye ederim.
Bence de çok kazık fakat yapacak bir şey yok. Günlük işlerde yetse yeter.
Teşekkür ederim hepinize. Bir kere daha düşünmem lazım. Bir gelişme olursa bilgilendiririm.
Teşekkür ederim hepinize. Bir kere daha düşünmem lazım. Bir gelişme olursa bilgilendiririm.
1610217487778.png

İnternete geçtik. Bu değerleri alıyorum. Size bir sorum daha olacaktı. Twitch yayını açsam, kaliteli bir yayın yapabilir miyim bu internetle?
Şimdi tekrar ölçtüm. Download 20 oldu, Upload sabit kaldı.

Son düzenleme:
Türk Telekom ile 2 yıllık kontratım bitiyor, yeni pakete geçeceğim. Babam Türk Telekom kullanma konusunda ısrarcı. Paket olarak da 20Mbps'ye kadar limitsiz internet 96TL. Şu anki internetim sınırlı ve 35Mbps ve zorlukta yetiyor bana. 20Mbps'nin ne kadarını alabilirim altyapım var. Günlük işlerde 20Mbps yeterli olur mu? Ağır işler olmayacak. Bir de downloadım 20Mbps olursa oyunları kaç MB ile indiririm?

106 TL paket kullanıyorum. 2.9 ile indiriyor. Yalnız şu var Net'teki bedava film dizi sitelerinden izleme yaparsan internetini yavaşlatıyorlar diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı