20 Yaşında Üniversiteye Hazırlanmak

96 doğumluyum üniversiteyi bu sene kazandım DGS ile ve 1. sınıftan başladım. 2000'li arkadaşlarım var. Ama pişman mıyım asla, sınıfımızda 18 yaşında da insan var 40 yaşında da. İlk başta senin kapıldığın düşünceye bende kapıldım bu saatten sonra okumayayım diye ancak iyi ki gelmişim okula.

Hocam yaş önemli değil. Bizim İstanbul’da ki mahallemizde bir bakkal vardı. Kendisi 28 Şubat mağduruydu. Şimdi Üniversite’de Siyasal Bilgiler okuyor adam. Bende Siyasal Bilgiler okuyorum şu an 3. sınıfım. Yaş engel değildir. Sınava yaşımız ile girmiyoruz beynimiz ile giriyoruz.

21 yaşında DGS'ye hazırlanıyorum. Derslerim muaf edilmeyecek belki ama olsun, istediğim hayatı istediğim gibi yaşayacağım.

İlk yıl mezuna kalmıştım, 2. yılda turizm işletmeciliği kazandım. Şu an 2. sınıf öğrencisiyim fakat ne okuduğum bölüme ısınabildim ne de arkadaş ortamına. Belki zorlayarak üniversiteyi bitirebilirim fakat okuduğum bölümü sevmediğim için ve sosyal hayatta insan ilişkilerim çok iyi olmadığı için iş bulamazsam diye de korkuyorum.

Ablam sık dişini bir daha sınava hazırlan sevdiğin bölümü oku diyor. Çalışırsam sevdiğim bölümü yani bilgisayar mühendisliğini kazanacağımı düşünüyorum ama yaşıtlarım 4. sınıf okurken ben tekrar 1. sınıf okuyacağım için biraz koyuyor da açıkçası. Ayrıca bilgisayar mühendisliğini de bilgisayar başında vakit geçirdiğim için severim gibi geliyor yoksa ciddi anlamda sevdiğim iş yok galiba bu hayatta.:kararsız:

Sizce ne yapmalıyım ve siz olsaydınız ne yapardınız? He bir de şu anki okuduğum bölüme 10 üzerinden 2 verirsem bilgisayar mühendisliğine 5-6 veririm. Yani bir nebze daha severim gibi geliyor.

Kral selamlar bende senle aynı durumdayım okulu bırakmayı düşünüyorum 2.sınıfım yaşta 20 yeniden hazırlanacağım YKS 2022 için sence geçmi 3 sene olmuş ama :D

Kral selamlar bende senle aynı durumdayım okulu bırakmayı düşünüyorum 2.sınıfım yaşta 20 yeniden hazırlanacağım YKS 2022 için sence geç mi? 3 sene olmuş ama :D
Selam. Eğer ailen maddi ve manevi anlamda destekliyorsa geç falan değil. Ki nitekim bende sırf WAT programı için yeniden üniversite sınavına gireceğim (23 yaşında olmama rağmen). Yani anlayacağın herkes kendi kaderini kendisi çiziyor. İçine sinen, mantığına uyan neyse o yoldan git.🙂

Geri
Yukarı