21 yaşında üniversiteye gidilir mi?

Ben bide birşey daha soracam sizlere, bayağı bi cevap gelmiş çünkü.

Üniversitede bir kızla tanışıp sevgili olanınız varmı? Yani ordaki kızlar yalnız takılıyorlar mı? Lisede aşk olayı pek gerçek olmuyor zaten.
Yalnız takılan çok fazla. Girişken, flörtöz biri değilsen üniversitede de sevgili yapamazsın. Liseye göre tek artısı kızlar aile evinden ayrıldığı için biraz daha rahatlar. Benim tavsiyem ilk olarak kulüplere katılman ve çevre oluşturman, ben üniversitedeki ilk sevgilimle kulüpten tanıştım.

21 yaşında üniversiteye başlamak için çok mu geç? Yani gittiğimde üniversitenin ilk sınıfında çoğu herkes 18 veya 19 yaşında oluyor, ama bense 21. Kendimi biraz ezik gibi hissederim orada. Sonuçta üniversiteye herkes 18 yaşında başlıyor.
Üni'de böyle şeyler dert olmaz bro. Benimle sınıfım arasında da 3-4 yaş fark var. 50 yaşında memur, bizimle okuyan bi dayımız bile var : )

Reisim 60 yaşında doktor olan var ya, bende başlamayı düşünüyorum aynı sınıfa düşersek 2 tane 21lil yaşlı kurt olarak takılırız.

24 yasımda başladım , 28 yasımda mezun olacağım. Zararın neresinden dönersen kardır. Tabi okumuş olmak için değil de sana bir şeyler katacağını düşünüyorsan git.

30-40 yaşında kadınlar, 55-60 yaşında amcayla aynı bölümde okudum. 50-70 yaşı aralığında tıp gibi hukuk gibi bölümleri bitirenler var. Üniversiteye şu yaşta gidilir bu yaşta gidilmez muhabbeti yok.

Ben üniversiteye 18 yaşında başladım fakat orada edindiğim arkadaşlarımın hepsi ortalama 22 23 yaşındaydı. Çünkü kendimi 18 yaşında hissetmediğim için benden büyük insanlarla daha olgun takılıyordum gıybetin dönmediği samimi bir ortamdı.

26-27 yaşında evli adam üniversiteye gelip karı kızla gezdiğini dahi gördüm ben. Meraklanma dostum, üniversitede kimsenin umurunda olmayacaksın, bak kimsenin. Orada herkes kendi koyununu güder ve hayatına devam eder.

Okuduğunuz bölüme göre bu durum değişir. 18-19 yaşlarındayken adı bilinmeyen, ilerleyen zamanlarda işe yaramayacak bir bölüme gitmekten ziyade gerekirse 21 yaşında üniversiteye başlayın. Okuduğunuz üniversite ve bölüm adamakıllı olsun. Şu devirde yaş fark etmeksizin herkes okul okuyor, önemli olan nitelikli üniversite ve bölüm okuyabilmektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı