21 yaşında üniversiteye tekrardan hazırlanmak

Hayır, önemi yok fakat sıradan bir öğretmen olmak istemiyorum devlette çalışmak istemiyorum. Yurt dışı yüksek lisans yapıp orada öğretmen olmak istiyorum bu durumda da üniversitenin önemi olmuş oluyor. Bölüm için yok, ideallerim için var yani.
O zaman tekrar hazırlanın.
İyi düşünmelisin. Çünkü Üniversite ye bu yıl gidersen ve pişman olursan geri dönüşü bugün ki kadar kolay olmaz. Hatta hiç olmayabilir.

Hayır, önemi yok fakat sıradan bir öğretmen olmak istemiyorum devlette çalışmak istemiyorum. Yurt dışı yüksek lisans yapıp orada öğretmen olmak istiyorum bu durumda da üniversitenin önemi olmuş oluyor. Bölüm için yok, ideallerim için var
Eğer yurt dışında çalışma idealin varsa ve vakit kaybını istemiyorsan şuan bulunduğun üniversitede kal ve yüksek bir ortalamayla bitir. Bitirene kadar da tr de bulabileceğin metodoloji hakkında ne kadar elt konferansı çalışması varsa katıl. Ardından da yüksek lisans için marmara gibi adı geçer yerlere veya yurt dışındaki ünilere başvur. Vakit kaybetmek sıkıntı değil diyorsan sal gitsin yeniden başla.

Eğer yurt dışında çalışma idealin varsa ve vakit kaybını istemiyorsan şuan bulunduğun üniversitede kal ve yüksek bir ortalamayla bitir. Bitirene kadar da tr de bulabileceğin metodoloji hakkında ne kadar elt konferansı çalışması varsa katıl. Ardından da yüksek lisans için marmara gibi adı geçer yerlere veya yurt dışındaki ünilere başvur. Vakit kaybetmek sıkıntı değil diyorsan sal gitsin yeniden başla.
Şu anki bölümüm ELT değil, ha varsayalım ki ELT olsun bir yıldır gitmiyorum bütün sınavlarım 0 dolayısıyla o ortalamayı düzeltmemin imkanı yok orayı salalı çok oldu. Bu yıl da girsem iyi yerler gelecek fakat odtü veya boğaziçi harici gitmek istemiyorum. Giden bir yıl pek umrumda değil, yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

Şu anki bölümüm elt değil, ha varsayalım ki elt olsun bir yıldır gitmiyorum bütün sınavlarım 0 dolayısıyla o ortalamayı düzeltmemin imkanı yok orayı salalı çok oldu. Bu yıl da girsem iyi yerler gelecek fakat ODTÜ veya Boğaziçi harici gitmek istemiyorum. Giden bir yıl pek umurumda değil, yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

Rica ederim bol şans dostum <3

Yeni konular

Geri
Yukarı