200-350 TL arasi sogutucu tavsiyesi Ryzen 5 3600

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Eski konulara baktim, ama ciddi bir sekilde dolar yukselisi oldugundan guncel tavsiyeler almak istiyorum.
Islemcim stok fan 4.0 GHz overclocklu.
Malum yaz geliyor beni idare edecek bir sogutucu lazim.

350 liraya bu var, montaji da kolay diyorlar daha once hic montajlamadim cunku. Ne dusunuyorsunuz?

Merhaba arkadaslar,

Eski konulara baktim, ama ciddi bir sekilde dolar yukselisi oldugundan guncel tavsiyeler almak istiyorum.
Islemcim stok fan 4.0 GHz overclocklu.
Malum yaz geliyor beni idare edecek bir sogutucu lazim.

350 liraya bu var, montaji da kolay diyorlar daha once hic montajlamadim cunku. Ne dusunuyorsunuz?

Bütçeyi biraz daha artırabilirseniz 120mm sıvı soğutma alabilirsiniz.

Kule tipi düşünüyor musunuz ?
Fiyata bagli hocam.
Bu daha uygun, listeme koydum hocam tesekkur ederim.
Asus b450-prime kullaniyorum, kasa olcumu bilmiyorum ama buyuk kasa. Sizce boyut acisindan sorun olur mu takma isleminde? Bir de direkt anakarttan mi guc aliyor bu sogutucular, yoksa powersupply'dan guc cekmek gerekiyor mu?
Bütçeyi biraz daha artırabilirseniz 120mm sıvı soğutma alabilirsiniz.

Maalesef hocam, sistem monitor vs derken cok para harcadim. Cikabilecegim maks 350 lira.

Fiyata bagli hocam.

Bu daha uygun, listeme koydum hocam tesekkur ederim.
Asus b450-prime kullaniyorum, kasa olcumu bilmiyorum ama buyuk kasa. Sizce boyut acisindan sorun olur mu takma isleminde? Bir de direkt anakarttan mi guc aliyor bu sogutucular, yoksa powersupply'dan guc cekmek gerekiyor mu?

Maalesef hocam, sistem monitor vs derken cok para harcadim. Cikabilecegim maks 350 lira.
Kule tipi yeterli olur ozaman.

Bu işinizi görür.

Bu işinizi görür.
Guc girisi anakart ustunden degil mi bunlarin? Kararsiz kaldim simdi cooler master mi dark freezer mi?
Hyper 410R güzel bir soğutucu. 92 MM boyutu var, kasa büyük ise gayet sığar. Küçük boyutta zaten, ortalama yani. Kasa modelini söylerseniz daha rahat olur.
Hocam kasam gamepower wraith argb led gaming. Stok fanla ramler cok yakin, sanirim yatay montaj oldugu icin. Kasanin ici soyle fotograf koydum asagiya.
Dark freezer'da karar kildim yalniz montajlama videolarini goruyorum komple anakarttaki bilesenleri sokup AM4 soketini takip bastan takiyorlar her seyi. Bunu ben yapamam. Halihazirda olan stock fani sokup direkt takamiyor muyum bu dark freezeri ?
Hyper 410R güzel bir soğutucu. 92 MM boyutu var, kasa büyük ise gayet sığar. Küçük boyutta zaten, ortalama yani. Kasa modelini söylerseniz daha rahat olur.
Hocam Hyper 410R aldim, merak eden arkadaslara da yazmis olalim. 4.2 stabil oc 1.3V yukte AIDA64 testinde 85-90 dereceleri gorurken simdi nerdeyse yarim saattir acik 75 derece ustunu gecmedi. Cinebech r20 70 derece ile tamamladim. 260 270 lira bandindaki islemci fanindan daha ne beklenir ki. Herkese tavsiye ediyorum. Kutu icerisinden cikan termal macunu kullandim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200503_165313.jpg
    IMG_20200503_165313.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı