200 Mbps internete 160 TL vermek mantıklı mı?

Fiyat sizi etkilemeyecekse geçin tabiki cok download yapıyorsanız hele mutlaka geçin vakitten tasarruf herseyden önce ama su anki internetiniz size her konuda memnuniyet sağlıyorsa yani yeterli ise size geçmeyin bosa fazladan aylık para vermeyin derim

Merhaba arkadaşlar,
Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Ben birkaç gün içinde 35 megabitlik internetimden 200 megabitlik fiber internet paketine geçmeyi düşünüyorum.
Şu anki paketimde 30 download, 5 upload alıyorum. Altyapım Turkcell Superonline fiber. Benim şu anki 35 megabitlik internetim 110TL sizce 200 dowloadlık 8, 9 uploadlık pakete geçip aylık 160TL vermeye değer mi? Ben kablolu internet kullanıyorum. Sizce ben paketimi değiştirirsem aradaki internet hızı farkını hissedebilir miyim yani değer mi?
İkinci olarak da Steam, Epic Games vb. platformlardan oyun indirirken download mı kullanılır yoksa upload mı? Ve YouTube vb. platformlardan video izlerken download mı kullanılır yoksa upload mı? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.
Eğer oturduğunuz yerde Turkcell supeonlinein kendi serveri varsa yada yakın çevre illerde varsa ping değeriniz düşük olacaktır. Tabi bunu hız ile orantılı olarak anlamayın. Yanlış anlaşılma olmasın.
Merhaba arkadaşlar,
Sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Ben birkaç gün içinde 35 megabitlik internetimden 200 megabitlik fiber internet paketine geçmeyi düşünüyorum.
Şu anki paketimde 30 download, 5 upload alıyorum. Altyapım Turkcell Superonline fiber. Benim şu anki 35 megabitlik internetim 110TL sizce 200 dowloadlık 8, 9 uploadlık pakete geçip aylık 160TL vermeye değer mi? Ben kablolu internet kullanıyorum. Sizce ben paketimi değiştirirsem aradaki internet hızı farkını hissedebilir miyim yani değer mi?
İkinci olarak da Steam, Epic Games vb. platformlardan oyun indirirken download mı kullanılır yoksa upload mı? Ve YouTube vb. platformlardan video izlerken download mı kullanılır yoksa upload mı? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.
Eğer oturduğunuz yerde Turkcell supeonlinenin kendi serveri varsa yada yakın çevre illerde varsa ping değeriniz düşük olacaktır. Tabi bunu hız ile orantılı olarak anlamayın. Yanlış anlaşılma olmasın.

Ciddi derecede hız artışı olacaktır. 35Mbps hızla Steam'den 4.17MB/s ile indirirken, 200Mbps hızla 24MB/s ile indirmeye başlayacaksınız. Yani şu anda 1GB indirmek için ortalama 4 dakika beklemeniz gerekirken, eğer 200Mbps'e geçerseniz ortalama 40 saniye bekleyeceksiniz.

Ciddi derecede hız artışı olacaktır. 35Mbps hızla Steam'den 4.17MB/s ile indirirken, 200Mbps hızla 24MB/s ile indirmeye başlayacaksınız. Yani şu anda 1GB indirmek için ortalama 4 dakika beklemeniz gerekirken, eğer 200Mbps'e geçerseniz ortalama 40 saniye bekleyeceksiniz.
100Mbps paket ile 4.16MB/s indirme hızı zor alıyorum? :D

100Mbps paket ile 4.16MB/s indirme hızını zor alıyorum? :D

Wi-Fi kullanıyor olabilirsiniz, altyapınız sabit 100Mbps sağlayabilecek güce sahip değildir, internetinize bağlı kişiler yüzünden düşük indirme hızı alıyorsunuzdur.
Çoğunlukla 100Mbps paket kullanıcıları VDSL kullandıkları için sabit 100Mbps alamıyorlar.
Eğer paketiniz 100Mbps ve yukarıdaki saydıklarımın hiçbiri sizin sorununuz değilse internet sağlayıcınız ile bir görüşün derim.

Türk Telekom kullanıyorum hergün modeme reset atmaktan yoruldum🙂sözleşme bitsin türknete geçeceğim. (gerçi sorun ne onuda anlamadım galiba akşam yoğunluğundan oturduğum yerde baya internet var)

Maddi imkanınız yetiyorsa değecektir. Hız yükseldikçe size zamandan kazanç olarak geri dönüyor.

100GB oyun indirirken bile bariz farkını hissedersiniz. Akşam eve geldiniz, yorgunsun ve sevdiğiniz oyuna güncelleme gelmiş diyelim. Siz atıştırıp bilgisayarın başına dönene kadar oyun çoktan güncellemiş olur.

Bu gibi ufak detayları kaçırmamak lazım.

Gerçekten download hızının artmasını gerektirecek şeyler yapmıyorsanız (sürekli büyük boyutlu oyun indirme gibi) değiştirmeye gerek yok. Her ay 50 TL lira fazla vereceksiniz. Karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı