200 TL Uzun yıllar götürecek mouse önerisi

Quadrionss

Kilopat
Daha fazla  
Günümün çoğunu LOL ve DotA gibi ağırlıklı olarak mouse tıklamalarına dayanan oyunlar oynuyorum. 200 lirayı aşmayacak, maksimum 220 falan olacak tarzda mouse önerisine ihtiyacım var. Aşağıda önceden kullandığım ve almayı düşündüğüm mouseleri yazdım ona göre de önerirseniz sevinirim.

Logitech G300S: Zamanında 65 liraya almıştım ve beni epey götürmüştü fakat şu an fiyatlarına baktığımda hiç o fiyata alabileceğimi düşünmüyorum
Everest SGM X7: Neden aldım bilmiyorum 3. gününde attım köşeye
Logitech G102: Aktif olarak kullandığım mouse ve 2 yıl oldu sanırım. Şu sıralar sol tık çift tıklamaya başladı nadir de olsa rahatsız edici. Tam ekran bir şeyi kapatırken birden arkadaki şeyi de kapattığımı görünce fark ettim. Tekrar bunu almayı düşündüm fakat değişiklik istiyorum aynı şeyi kullanmak hoşuma gitmiyor.

ASUS STRIX İmpact: Çok hoşuma gitti ve hatta siparişi bile verdim 10 dakika önce fakat yanlarında hiç ekstra tuş olmadığını öğrenince hemen iptal ettim.
SteelSeries Rival 110: En çok almayı düşündüğüm fakat çevremdeki arkadaşlarımın hepsini maksimum 1 yıl götürebildiği için tedirgin olduğum mouse.

Son düzenleyen: Moderatör:
G 102 devam et dostum, ben de 2 aydır kullanıyorum ve memnunum. Mouse tutuş tarzıma uygun bir mouse.

Mouse seçmek kolay değil, alıştığın bir mouse'tan vazgeçersen pişman olabilirsin. Claw, palm ve finger hangi tip tutuyosun ona göre karar ver.
Bir kere G300S kullanabilen G102'yi nasıl kullanabiliyo anlamıyorum. G300S aldım 10dk'da iade işlemi başlattım ama G102 tam bana göre.

Şu fareyi 65 liraya aldığım günleri hatırlıyorum, o yüzden bunu almam imkansız tekrardan. Tamam güzel mouse fakat gerçekten bu kadar edeceğini hiç düşünmüyorum ve tekrardan aynı fareyi kullanmak istemiyorum.

Mouse seçmek kolay değil, alıştığın bir Mouse'tan vazgeçersen pişman olabilirsin. Claw, palm ve finger hangi tip tutuyorsun ona göre karar ver.
Bir kere G300S kullanabilen G102'yi nasıl kullanabiliyor anlamıyorum. G300S aldım 10Dk'da iade işlemi başlattım ama G102 tam bana göre.

İlk G300S kullandım ve aşırı rahattım sonra G102 geçtim yine aşırı rahattım. Elim bayağı büyük olmasına rağmen hiç sıkıntı çekmiyorum ve elimin tutma tipi yok, o an hangisinde rahat ediyorsam o şekil kullanıyorum. G102 tekrar alınabilir aslında dediğin gibi ama ne bileyim 2 yıl önce aldığım bir fareyi tekrardan satın alıp kullanmak istemiyorum, farklı bir şeyler denemek istiyorum.

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

G102 çift tıklama sorunu için farenin switchlerini huano mavi switch ile değiştirebilirsin, tamamen farklı bir fare hissiyatı veriyor.

O bütçede en iyi tercihin attığım mousenin olduğunu düşünüyorum.

Evet dün geceden beri düşünüyorum bunu almak daha mantıklı olacak fakat aklımda da şimdi şöyle bir soru var. 300S mi 3 mü? aralarında 20-30 liralık fiyat farkı var fakat 300S özellik bakımından tamamen eşit ve 3 nazaran 20 milyon tıklama ömrü vaat ediyor. Sizin tercihiniz bu ikisi arasından hangisi olurdu?

G102 çift tıklama sorunu için farenin switchlerini huano mavi switch ile değiştirebilirsin, tamamen farklı bir fare hissiyatı veriyor.

Hocam şimdi bunu arayıp bulmak var :(

Evet dün geceden beri düşünüyorum bunu almak daha mantıklı olacak fakat aklımda da şimdi şöyle bir soru var. 300S mi 3 mü? aralarında 20-30 liralık fiyat farkı var fakat 300S özellik bakımından tamamen eşit ve 3 nazaran 20 milyon tıklama ömrü vaat ediyor. Sizin tercihiniz bu ikisi arasından hangisi olurdu?

Hocam şimdi bunu arayıp bulmak var :(
Sensör ve malzeme kalitesi olarak Rival 3'ü seçerdim.

Geri
Yukarı