200 TL'ye I7 8700 için Soğutucu Önerisi

Kaç derecelerde geziyor boşta ve yükte iken. Odanın sıcaklığı ne durumda?
Ben de yazayım arkadaşlara örnek olur.
Kasa Phanteks P400S, işlemci İ7 8700, soğutucu FSP Windale 4.
Oda sıcaklığı şuan için 29.3 derece.
Stres testinde sonuç 84-87 arasında değişmekte. Boşta ise 39-41 Odam 34 dereceyken en fazla 93-94 dereceyi gördüm. Boşta ise 45-48 dereceleri.
Ben bir de şöyle bir test yaptım diğer odada klimayı 23-24 dereceye ayarladığımda stres testinde en fazla 75 dereceyi gördüm.
Oda sıcaklığı 29.3 anlık oyun ısı değerleri;
Pubg de 54-60
Cs Go 64-67

Ben de yazayım arkadaşlara örnek olur.
Kasa Phanteks P400S, işlemci İ7 8700, soğutucu FSP Windale 4.
Oda sıcaklığı şuan için 29.3 derece.
Stres testinde sonuç 84-87 arasında değişmekte. Boşta ise 39-41 Odam 34 dereceyken en fazla 93-94 dereceyi gördüm. Boşta ise 45-48 dereceleri.
Ben bir de şöyle bir test yaptım diğer odada klimayı 23-24 dereceye ayarladığımda stres testinde en fazla 75 dereceyi gördüm.
Oda sıcaklığı 29.3 anlık oyun ısı değerleri;
PUBG de 54-60
Cs Go 64-67
Kasamız ve değerlerimiz yaklaşık aynı hocam. Benim sizden biraz daha düşük 79-82 civarı yani. Sisteminizi ne zamandır kullanıyorsunuz?

2 hafta olacak yarın. Sizin değerleriniz ve sistemi toplama tarihiniz nedir?
Yaklaşık 1 hafta oldu. Phanteks kasalarda ön panel söküldüğü takdirde ısı düşüşü oluyor. Benim de 87 civarındaydı yazdığım gibi 79-82 biraz azaldı. Odayı temiz tutup ön tarafa da toz filtresi koydum. Ekran kartınız nedir?

Yaklaşık 1 hafta oldu. Phanteks kasalarda ön panel söküldüğü takdirde ısı düşüşü oluyor. Benim de 87 civarındaydı yazdığım gibi 79-82 biraz azaldı. Odayı temiz tutup ön tarafa da toz filtresi koydum. Ekran kartınız nedir?
Msi 1070ti sizin kartınız ve değerleriniz nedir? Ön kapağı çıkarınca değerler kaça düştü?
İsterseniz steam de ekleyebilirsiniz Steam Community :: BATMAN

Şahsen ben Enthoo Pro M TG modelini kullanıyorum ön kısmı mesh panel toz filtreli ve 5 tane ML 140 White ile hepsi 1000 RPM'de çalıştırıyorum. Kullandığım i5, yükte maksimum 58, boşta 38.

Kaç derecelerde geziyor boşta ve yükte iken. Odanın sıcaklığı ne durumda?
stock fan idle temps.png

Üstteki değerler stok soğutucu boştayken. Ama bunu test ettiğim gün hava 5-10 derece daha serindi, o da bir etken olabilir.

fsp windale4 idle temps.png

Bu da FSP Windale 4 boştayken değerler.

stock fan prime95 temps.png

Prime95 stok soğutucu.

fsp windale4 prime95 temps.png

Prime 95 FSP Windale 4.

Dediğim gibi stok fan değerlerini aldığım zaman hava biraz daha soğuktu, bu da etken olabilir tabi bilmiyorum. Çok profesyonel değil test sonuçları.

Stok soğutucuyla yükteki GPU sıcaklığına bir de Windale ile yükteki sıcaklığa bakarsak 6° düştüğü görülüyor. Soğutucunun sadece işlemcinin yükte ki sıcaklığına değil doğrudan ekran kartının sıcaklığına da etkisi olmuş. 6° düşüş ekran kartı için çok önemlidir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı