2000-2500 TL tasarım için monitör önerisi

barissari

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
İyi günler,

%70 tasarım, %30 oyun için kullanılacak sistemim için hangi monitörü tercih etmeliyim. Aklımda 3 adet monitör var sizce hangisi iyi ya da tavsiyeniz var mı?

1-) düz, klasik monitör (BenQ):

2-) Curved monitör (Curved monitör deneyimim olmadı, kullanan varsa fikirlerini almak isterim (sıkıntı veya avantajı ne gibisinden) (Samsung):

3-) ultrawide (21:9 ölçeklendirmeli) monitör (LG):

Monitör 27 inç veya 29 inç düşünüyorum. Panel tipi IPS olsa işime daha çok yaracağını düşünüyorum, renklerin doğruluğu benim için önemli. Display Port'lu olması yine tercihlerim arasındadır.

Bütçem maximum 2000-2500.

Sistem özellikleri:

- Intel i7 8700K işlemci.
- GTX 1060.
- Crusair DDR4 2666 MHz 32 GB (4x8) RAM.
- Intel 660P NVMe 1 TB SSD.
- Hgst 2TB HDD.

Tavsiyelerinize ve fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

1.07 Milyar renk, IPS, 1440p, 27 inch.

Bunu öneririm. Ama N11 deki açıklama çok doğru değil, orada bütün VG270 serisini dahil etmişler.

Curved tasarım için çok iyi olmaz.

İyi günler,

%70 tasarım, %30 oyun için kullanılacak sistemim için hangi monitörü tercih etmeliyim. Aklımda 3 adet monitör var sizce hangisi iyi ya da tavsiyeniz var mı?

1-) düz, klasik monitör (BenQ):

2-) Curved monitör (Curved monitör deneyimim olmadı, kullanan varsa fikirlerini almak isterim (sıkıntı veya avantajı ne gibisinden) (Samsung):

3-) ultrawide (21:9 ölçeklendirmeli) monitör (LG):

Monitör 27 inç veya 29 inç düşünüyorum. Panel tipi IPS olsa işime daha çok yaracağını düşünüyorum, renklerin doğruluğu benim için önemli. Display Port'lu olması yine tercihlerim arasındadır.

Bütçem maximum 2000-2500.

Sistem özellikleri:

- Intel i7 8700K işlemci.
- GTX 1060.
- Crusair DDR4 2666 MHz 32 GB (4x8) RAM.
- Intel 660P NVMe 1 TB SSD.
- Hgst 2TB HDD.

Tavsiyelerinize ve fikirlerinizi bekliyorum.

3.monitörde tasarım yapılır ama FPS tarzı oyunları ben oynayamam Curved monitördede tasarım yapmak zor olur tasarım için Curved almak saçma 1.monitör güzel öneririm ama bence o fiyata daha iyilerini bulabilirsiniz.

1.07 Milyar renk, IPS, 1440p, 27 inch.

Bunu öneririm. Ama N11 deki açıklama çok doğru değil, orada bütün VG270 serisini dahil etmişler.

Curved tasarım için çok iyi olmaz.
Panel 2K mı ben mi yanlış gördüm :)
Bu arada ACER monitörler nasıl iyi mi, bende önceden acer monitör vardı 7 kere servise gitti sonrasında kırıp attım :)

Daha uygun fiyata başka güzel bir öneriniz var mı?

Panel 2K mı ben mi yanlış gördüm :)
Bu arada ACER monitörler nasıl iyi mi, bende önceden acer monitör vardı 7 kere servise gitti sonrasında kırıp attım :)
2K = 1440p zaten.

Acer'ın monitör hakkında kıt bilgi vermesinden pek sevmem ama bunun adı sanı belli. Bazı modellerinin sitesindeki bilgi kıt oluyor. Birde 1ms aktifleştirmeye çalışınca bazı modeller stabiliteyi bozuyor (1ms VRB olanlar) ama çok dert edilecek bir şey değil, varsın 1ms olmasın.

Bunun dışında iyidir yani. Garantiye gönderme arıza ile ilgili, o da şans. Her monitörde olabilir.

3.monitörde tasarım yapılır ama FPS tarzı oyunları ben oynayamam Curved monitördede tasarım yapmak zor olur tasarım için Curved almak saçma 1.monitör güzel öneririm ama bence o fiyata daha iyilerini bulabilirsiniz.
3.Monitörde FPS tarzı oyunları neden oynayamazsınız, takip etmek mi zor olur?
1.Monitör'ün fiyatı 1300TL, bu fiyatlarda daha iyisi varsa önerebilir misiniz ? (BenQ iyi marka diye biliyorum)
2K = 1440p zaten.

Acer'ın monitör hakkında kıt bilgi vermesinden pek sevmem ama bunun adı sanı belli. Bazı modellerinin sitesindeki bilgi kıt oluyor. Birde 1ms aktifleştirmeye çalışınca bazı modeller stabiliteyi bozuyor (1ms VRB olanlar) ama çok dert edilecek bir şey değil, varsın 1ms olmasın.

Bunun dışında iyidir yani. Garantiye gönderme arıza ile ilgili, o da şans. Her monitörde olabilir.
1 ms olmaması benim için sorun değil zaten

Daha uygun fiyata başka öneriniz var mı

Bunu öneririm hem büyük hem 165 Hz 1ms oyunda oynayabilirsin tasarımda yapabilirsin.
Hocam bu tarz bilinmedik markaları almadan güvenilir kanallardan (technopar,teknoseyirvb) incelemesini izleyip o topa girerim. Fikrin için teşekkür ederim ama rampage listeme eklemem gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı