2000-3000TL APU Sistem toplama

Neden kötülüyorsunuz anlamış değilim. 3000TL'ye bu dolar kuru ile daha iyisini toplayın görmek istiyorum.

Anakart çöp diyenler sadece overclock desteği yok bu arada 4 nesil işlemcilere B450 takılmıyor.

Topladım zaten. B450 S2H 5600X bile kaldırabiliyor üstelik VRM'leri dayanabiliyor. Onun dışında FSP Hydro k 500W PSU iyi bir ekran kartı besleyebilecek güçte. 600 GB kafadan alanı var. Kasası hava alıyor çok ısınmaz sistem. Stok soğutucu ile OC kaldırır o işlemci. RAM en iyi çiplerden birini barındırıyor ileride bir tane daha alıp OC'leyebilir. Şimdi söyleyin bakalım hangi sistem daha ileriye dönük?

4300GE ne kadar iyi bir işlemci olursa olsun tek kanal RAM takarsanız 3400G bile 2*8 GB RAM'li 2200G'den daha kötü performans verir eğer bir bilginiz yoksa lütfen sistem toplama konularına mesaj yazmayın.
Bu arada topladığım sistemde tek kanal RAM yok iyice bakın derim.

Takılıyor hocam AM4 soket.

Tabii ki takılıyor hocam arkadaşın bir bilgisi yok yanlış bilgi atıyor sürekli.
Bu arada topladığım sistemde tek kanal RAM yok iyice bakın derim.

B450 ile OC yaparak sisteminizden çok daha iyi performans verir hadi hadi her şeyi geçiyorum o PSU ile ne yapacaksınız acaba? Vega 8 Vega 5'den çok daha iyi performans verir ayrıca.

Aynen ben yanlış bilgiler atıyorum. B450 anakartlara BIOS güncellemesi ile destek sağlanmış takip etmedim tek hatamda odur. Arkadaşım al geç 2200G'yi 4 çekirdek 4 thread. Daha sonra ekran kartı takmak isteyince artık ne takarsın orası meçhul.

Aynen ben yanlış bilgiler atıyorum. B450 anakartlara BIOS güncellemesi ile destek sağlanmış takip etmedim tek hatamda odur. Arkadaşım al geç 2200G'yi 4 çekirdek 4 thread. Daha sonra ekran kartı takmak isteyince artık ne takarsın orası meçhul.

4300G "e" yani zayıflatılmış hali onun da besleyeceği kartların 2200G'den pek de farkı yoktur ayrıca ekran kartı takmaya çalışırsanız o PSU'yu değiştirmeniz gerekir 80+ bile değil.

Ne yani sizin tavsiyenize uyarak ileride hem SSD hem kasa hem PSU değiştirmesi gerekecek. Lütfen biraz mantıklı olur. PSU ve SSD her zaman en önemli parçalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı