2000-3000TL APU Sistem toplama

Ne yani sizin tavsiyenize uyarak ileride hem SSD hem kasa hem PSU değiştirmesi gerekecek. Lütfen biraz mantıklı olur. PSU ve SSD her zaman en önemli parçalar.

Hocam boşuna anlatarak zihni yormaya gerek yok zaten konu sahibi arkadaş sistemin alınamayacağını biliyordur her şeyden önce arkadaşın bütçesini aşıyor.

Tabii ki takılıyor hocam arkadaşın bir bilgisi yok yanlış bilgi atıyor sürekli.

B450 ile OC yaparak sisteminizden çok daha iyi performans verir hadi hadi her şeyi geçiyorum o PSU ile ne yapacaksınız acaba? Vega 8 Vega 5'den çok daha iyi performans verir ayrıca.
Geldik sadece sayılara bakan arkadaşlara :)

2200G ZEN mimarili bir işlemci, Vega 8 de doğal olarak Zen mimarisine giriyor.

4300G ZEN 2 mimarili 7nm bir işlemci içerisindeki bulunan Vega 6, 3400G'deki Vega 11'den bile yüzde 5-10 daha güçlü.

Sentetik testlerine bakabilirsiniz.

Bu arada 200GE ve 2200G'de kullandım onlarda iyiydi ama 7nm varken neden eski nesil.

2200G ZEN mimarili bir işlemci, Vega 8 de doğal olarak Zen mimarisine giriyor.

4300G ZEN 2 mimarili 7nm bir işlemci içerisindeki bulunan Vega 6, 3400G'deki Vega 11'den bile yüzde 5-10 daha güçlü.

Önemli olan sadece performans mı? Önemli olan PSU ve SSD.

2200G zen mimarili bir işlemci, Vega 8 de doğal olarak zen mimarisine giriyor.

4300G zen 2 mimarili 7nm bir işlemci içerisindeki bulunan Vega 6, 3400G'deki Vega 11'den bile yüzde 5-10 daha güçlü.

Bu arada 200GE ve 2200G'de kullandım onlarda iyiydi ama 7nm varken neden eski nesil.

Bakın son kez yazıyorum yoksa engel atacağım.
1-attığınız sistem performans olarak 10 kat bile daha iyi olsa PSU ve SSD arkadaşa o performansı kullandırtmaz.
2- arkadaşın bütçesini 300 TL aşıyorsunuz.
3- önerdiğiniz anakartta OC olmuyor ve 2200G'ye B450 ile bir OC yaparsanız zaten 4300GE gücünde olur.
Anladın mı şimdi?

Önemli olan sadece performans mı? Önemli olan PSU ve SSD.
Hocam konu çok dağıldı. Ancak 35W TDP değerine sahip bir işlemcinin çekeceği güç belli en dandik PSU bile sorunsuz çalışır. Bende şuan dandik 250W güç kaynağı var. 10100F işlemcimi + HD5770'i bile onunla çalıştırdım. Ekran kartım bozulunca mecbur APU sistem toplamak zorunda kaldım. Bende biliyorum her şeyin en güzelini önermesini ancak bütçe meselesi.
Bakın son kez yazıyorum yoksa engel atacağım.
1-attığınız sistem performans olarak 10 kat bile daha iyi olsa PSU ve SSD arkadaşa o performansı kullandırtmaz.
2- arkadaşın bütçesini 300 TL aşıyorsunuz.
3- önerdiğiniz anakartta OC olmuyor ve 2200G'ye B450 ile bir OC yaparsanız zaten 4300GE gücünde olur.
Anladın mı şimdi?
Lütfen artık yanlış bilgi vermeyi kesin 2200G nasıl yetişecek 4300GE gücüne Allah Aşkına.

Hocam konu çok dağıldı. Ancak 35W TDP değerine sahip bir işlemcinin çekeceği güç belli en dandik PSU bile sorunsuz çalışır. Bende şuan dandik 250W güç kaynağı var. 10100F işlemcimi + HD5770'i bile onunla çalıştırdım. Ekran kartım bozulunca mecbur APU sistem toplamak zorunda kaldım. Bende biliyorum her şeyin en güzelini önermesini ancak bütçe meselesi.

İnanamıyorum gerçekten. O PSU elektrik kesintisinde gider. Siz sorun yaşamadınız diye kötü PSU'lar iyi olmuyor.

Hocam konu çok dağıldı. Ancak 35W TDP değerine sahip bir işlemcinin çekeceği güç belli en dandik PSU bile sorunsuz çalışır. Bende şu an dandik 250W güç kaynağı var. 10100F işlemcimi + HD5770'i bile onunla çalıştırdım. Ekran kartım bozulunca mecbur APU sistem toplamak zorunda kaldım. Bende biliyorum her şeyin en güzelini önermesini ancak bütçe meselesi.

Anladım arkadaş bana küfür ettirtip ban yedirtmeye çalışıyor o yüzden yazmayayim çünkü arkadaş PSU markasının berbat olduğunu anlamıyor.
İnanamıyorum gerçekten. O PSU elektrik kesintisinde gider. Siz sorun yaşamadınız diye kötü PSU'lar iyi olmuyor.

Hocam Technopat'ta nasıl engelliyoruz birini?

3063 TL tutuyor tam olarak. Anakart olarak bu bütçe için en iyisi budur A320 seçmeyin sakın. İleride 8 GB daha RAM eklemenizi tavsiye ederim.

En iyi öneri bu gibi duruyor.

Anladım arkadaş bana küfür ettirtip ban yedirtmeye çalışıyor o yüzden yazmayayim çünkü arkadaş PSU markasının berbat olduğunu anlamıyor.

Hocam Technopat'ta nasıl engelliyoruz birini?

Al kardeşim sana sentetik test sonucu. Takılmışın bir PSU ben PSU çok iyi demedim daha iyisini önerebilirsiniz. Ama gidip 2200G önermeyin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    62,9 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı