2000 TL İşlemci Önerisi

Batı B.

Decapat
Merhaba arkadaşlar kullandığım sistemde işlemcimin yetersiz kaldığını fark ettim. Oyunlarda önceliğim CS GO olduğu için yeni bir işlemciye yöneleceğim. 2 işlemci arasında kaldım i7 6700 ve i5 7500. CS GO işlemci seven bir oyun olduğu için sitemime en uygun olanı seçmek istiyorum. Bütçem 2000-2200 TL kadar.
Sistem:
  • 7. Nesil G4600 işlemci
  • Gskill 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
  • Asus Expedition GTX 1050 Ti ekran kartı
  • Everest Rampage kasa 420 Watt Power
  • 500 GB HDD
  • Toshiba SSD 240 GB
Yine sistemde yetersiz dediğiniz FPS'i olumlu yönde etkiler dediğiniz parça değişikliği varsa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ7 6700 ve İ7 7700 alın. Hatta düşürseniz 2. el temiz bir şekilde bulup alın kalan parayla da 8GB RAM daha alıp sisteminize ekleyin tadından yenmez. İleride de ekran kartı yetersiz gelme vb. durumu olursa onuda yükseltirsiniz çok performanslı bir sistem olur :) Bi aralar bende İ7 7700 almayı düşünüyordum Letgo'dan 1.100TL'ye düşürdüm ama ihtiyacım olmadığı için almadım.

Bence CS:GO için o kadar masraf yapmayın. Kaç FPS alıyorsunuz ortalama?
yaklaşık 200 ile 80 fps arası alıyorum ilk başlarda 150 nin altına düşmüyordu fakat son zamanlarda fps sürekli 80 90 a düşüyor buda anlık kasmalar yaratıyor.
R5 2600 ve B450 alın.
neden bilmiyorum amd serisine bir önyargım var gittigim bir bilgisayarcı herkesin şikayetçi olduğunu söylemişti o yüzden benimde önyargılarım oluştu gerçekten performansım artıcaksa şikayetiniz yoksa alabilirim ama. @DeletedUser01
İ7 6700 ve İ7 7700 alın. Hatta düşürseniz 2. el temiz bir şekilde bulup alın kalan parayla da 8GB RAM daha alıp sisteminize ekleyin tadından yenmez. İleride de ekran kartı yetersiz gelme vb. durumu olursa onuda yükseltirsiniz çok performanslı bir sistem olur :) Bi aralar bende İ7 7700 almayı düşünüyordum Letgo'dan 1.100TL'ye düşürdüm ama ihtiyacım olmadığı için almadım.
2.el fiyatlarına yöneldim şuan araştırmaktayım ikisinden birini alırsam kayda değer bir gelişim yaşar mıyım?

Son düzenleme:
2.el fiyatlarına yöneldim şuan araştırmaktayım ikisinden birini alırsam kayda değer bir gelişim yaşar mıyım?
İşlemciye yüklenen oyunlarda biraz farkı görürsünüz asıl farkı ekran kartını değişince göreceksiniz, GTX 1080'i rahatlıkla besleyecektir işlemci ileriye dönük olması işin İ7 ve 8GB RAM eklemenizi tavsiye ederim.

Eskiden aldığınız performansı şimdi alamıyor olmanız büyük ihtimal nvidia sürücüsünden kaynaklanıyor. Eski ekran kartı sürücüsüne dönmeyi deneyin bir de test edin fps değerlerinizi.

İşlemciye yüklenen oyunlarda biraz farkı görürsünüz asıl farkı ekran kartını değişince göreceksiniz, GTX 1080'i rahatlıkla besleyecektir işlemci ileriye dönük olması işin İ7 ve 8GB RAM eklemenizi tavsiye ederim.
hocam bir sorum daha olacak sana ben şimdi arkadaşın dedigi ryzen 5 2600 ve b450 ye yöneldim arkadaşa sordum ama cevap vermedi biraz araştırma yaptım mantıklı gözüküyor amdyi sen önerir misin ?

hocam bir sorum daha olacak sana ben şimdi arkadaşın dedigi ryzen 5 2600 ve b450 ye yöneldim arkadaşa sordum ama cevap vermedi biraz araştırma yaptım mantıklı gözüküyor amdyi sen önerir misin ?
Tabii oda güzel bir işlemci. Ben daha çok İntelci olduğum için genelde intellere bakarım ve sizinde 1151 bir anakartınız olduğunu için işlemciyi yükseltmenizi ve RAM’i arttırmanızı önerdim. İleridede ekran kartını yükselterek sistemi maximum düzeye getirebilirsiniz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı