2000 TL Laptop Önerisi

@Jira
İmzadaki sistemi sırf fotoğrafla uğraşıyorum diye topladım. Önümüzdeki en az 5 sene beni rahat ettirsin diye.
Şuan senin gibi düşünüyorum. Ancak araba için değil çünkü arabam var. :) Lense yatırsaydım bende keşke diyorum. :)

Bende keşke 1070 yada 1070Ti koysaydım diyorum, yurt dışı tatilim sonrasında da arabayı değiştirmeyi düşünüyorum. İlkbahar gibi de motor almak gibi bir düşüncem var. Araba Volvo S40, motor DRZ 400SM düşünüyorum.

@Random.Person
Öyle deme insafa geldiği zamanlar oluyor. :)
İşlemci 1800 TL üzerindeyken 1560 TL ye almıştım.
Anakartı 100 TL daha aza almıştım.
Bellek 150 TL daha aza almıştım.
Ben tam zamanında topladım sistemi. Şuan bir monitörüm ve ekran kartım yok. :)

Technopat'ta tavsiyelerde AMD Radeon 530 ekran kartı orta seviye tavsiyesinde. Sizin için kartları karşılaştırdım.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 1.jpg
    1.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 35
@Random.Person
Öyle deme insafa geldiği zamanlar oluyor. :)
İşlemci 1800 TL üzerindeyken 1560 TL ye almıştım.
Anakartı 100 TL daha aza almıştım.
Bellek 150 TL daha aza almıştım.
Ben tam zamanında topladım sistemi. Şuan bir monitörüm ve ekran kartım yok. :)
Sakarya şubesine gittim Ryzen 1200 işlemci almak istiyorum dedim adam "İşlemci hangisi oluyor" diye bana sordu. Bilgisiz çalışanlar ve uçuk fiyatları var şansına iyi denk gelmiş.

@inPijamas
Genel kullanım için laptop cihazım yetiyor bana.
Böyle giderse RX580 ve FreeSync bir monitör alacağım. :(
@Random.Person
Ben normalde Vatan üzerinden değil siteler arasından toplayacaktım.
Ancak çifte indirim gelmişti. Bunun sayesinde 3 gün boyunca her yerden daha ucuza geliyordu. :)
Ancak istediğim bazı şeyleri alamadım bütçeden kaynaklı. Onun yerine idare edecek şeyler seçtim.
Kasa ve soğutma üzerinde mesela. :(
Dediğin gibi bilgisiz çok çalışanları mevcut.

İmzadaki sistemi sırf fotoğrafla uğraşıyorum diye topladım. Önümüzdeki en az 5 sene beni rahat ettirsin diye.
Sistem canavar :) Bir de bu canavarda GTX 1080 Ti vardı ama bazı sorunlardan dolayı iade etmiştin sanırım. Hayırlısı. 5 yıl rahat idare edecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı