2000 TL Masaüstü Sistem Önerisi

Bence bu bütçeye ssd almak hiç mantıklı değil benim önerdiğim sistemi alın ayrıten neden tek modül ram aldığımı açıklayayım tekrardan anakartta 2 adet ram slotu var. Buyrun tekrar sisteme göz atın.
qmANdV.png

Beyler Babam'la konuştum şuanda bilgisayara ayırabileceği bütçeyi söyledi 700 TL dedi bende düşündüm şuanki kasamın üzerine ek RAM-ANAKART-EKRAN KARTI ALICAM Bütçem 600-700 TL Lütfen yardımcı olun dedigim gibi 600-700 TLye RAM-EKRAN KARTI-ANAKART çıkartmam lazım birazdan kasamın özelliklerini yolluyucagım

Şuan ki kullandıgım bilgisayarımın özellikleri bunlar @Emre Uncu @Nouwera @i_sokilinc @Rhea.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 388
  • 2.png
    2.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 266
  • 3.png
    3.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 298
  • 4.png
    4.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 271
Yahu arkadaşlar şu H81M sevdası nedir ya? Size ilerde Upgrade yapma imkanı veren temel parça anakarttır. Kısıp kısıp durmayın şu parçayı. Eğer illa kısmanız gerekiyorsa Ram'den kısın. 4Gb'dan fazla Ram isteyen oyunlar bir elin parmaklarını geçmiyor şuan. Ram'i 4Gb alıp, arta kalan parayı anakarta yatırın, en az MSI Z97 PC Mate alın. Para biriktirip sonradan çok daha ucuza SSD'de alırsın, 16Gb Ram'de takarsın. Hatta 2-3 sene sonra, olur da pc yetmediğinde ise, gidersin i7 4790k alırsın, misler gibi kullanırsın.

İyi geceler.

İleride Upgrade yapılıcaksa PC Mate kullanılmasına karşıyım. Adam gibi İşlemci'nin altına adam gibi Anakart olmalı. Önerdiğimiz H81M'li sistemler 3 4 yıl götürecektir. 3 4 yıl sonra yapılacak Upgrade zaten PC Mate ile uyumluluk sorunu çıkarabilir. Gereksiz yere fazla para vermek yerine yerinde öneri yapıyoruz.

İleride Upgrade yapılıcaksa PC Mate kullanılmasına karşıyım. Adam gibi İşlemci'nin altına adam gibi Anakart olmalı. Önerdiğimiz H81M'li sistemler 3 4 yıl götürecektir. 3 4 yıl sonra yapılacak Upgrade zaten PC Mate ile uyumluluk sorunu çıkarabilir. Gereksiz yere fazla para vermek yerine yerinde öneri yapıyoruz.

Ben uyarımı yaptım dostum. H81M, MiniATX bir anakart. O.C. desteği -sadece G3258 için getirilen yazılımsal destek haricinde- yok. 2 tane Ram slotu var ve sadece 1333 ve 1600Mhz hızını destekliyor. Aralarında sadece 80TL fark var. Tüm bunlara rağmen, arkadaşımız H81M almak isterse, en başta da dediğim gibi uyarımı yaptım, karışmam. Kişinin kendi kararı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı